Звіт щодо бюджетного відшкодування ПДВ за квітень та травень 2017

6/1/17

З моменту запуску реєстру автоматичного відшкодування ПДВ швидкість розгляду заяв від бізнесу збільшено на 54%.

Протягом часу функціонування нового Реєстру Держказначейство відшкодувало 20,9 млрд. грн. Окрім того, 13 платників податку отримали кошти по процедурі автоматичного узгодження у розмірі 40,2 мільйонів гривень.

За квітень – травень 2017 року:
Органами ДФС прийнято та внесено до Реєстру 6057 заяв на суму 19,8 млрд. грн;
Відмовлено у відшкодуванні (ППР) – 1,9 млн. грн;
Відшкодовано на рахунок платника - 9 млрд. грн;
Залишок, що підлягає відшкодуванню – 10,3 млрд. грн (9,7 млрд. – травневі заяви, щодо яких ще не закінчився граничний термін проведення перевірок. По заявам за квітень – 0,6 млрд. грн.).


Залишок невідшкодованих сум бюджетного відшкодування станом на 1 квітня 2017 складав 15,3 млрд. грн. Він виник до запровадження реєстру Мінфіном. Станом на 30 травня 2017 року залишок по заявах, поданих до 1 квітня, вже зменшено на 78% (складає близько 3,3 млрд. грн.).

20 травня закінчився граничний термін проведення перевірок по заявам, поданим за квітень. Тому ми вже можемо порівняти процес відшкодування з відповідним періодом 2016 року та робити перші висновки щодо ефективності роботи реєстру.

Протягом квітня 2016 року було заявлено до відшкодування 13.2 мільярди гривень. З них, станом на 30 травня 2016, було відшкодовано близько 4 мільярдів гривень, а невідшкодований залишок складав 5,1 мільярда – це близько 39 відсотків від заявленої суми. Протягом квітня 2017 року було заявлено до відшкодування 9.9 мільярди гривень. З них, станом на сьогодні вже відшкодовано більше 9 мільярдів гривень, а невідшкодований залишок складає лише 0,6 мільярда – це близько 6% відсотків від заявленої суми. По цим заявам розпочато документальну перевірку.

Швидкість розгляду заяв збільшено на 54% – результат нової прозорої процедури бюджетного відшкодування ПДВ.

Весь процес є відкритим для платників податку — кожен може моніторити інформацію щодо стану заявок в онлайн-режимі.

Мінфін відкритий до зворотнього зв’язку та пропозицій щодо роботи реєстру та процесу відшкодування ПДВ. Залишайте свої коментарі та пропозиції на форумі http://vatforum.minfin.gov.ua або надсилайте на pdv@minfin.gov.ua та наші фахівці обов’язково їх розглянуть.

Завантажити презентацію

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити