Звернення Міністра фінансів Наталіі Яресько до громадян України

6/26/15

Шановні громадяни!

Український Уряд є відданим впровадженню політики, що забезпечить відновлення стабільності державних фінансів та поверне Україну на шлях зростання та створення робочих місць. Ця політика була розроблена за повної підтримки МВФ та інших міжнародних багатосторонніх організацій, а також підтримки друзів України на міжнародній арені та країн-партнерів «Великої сімки». Хоча через спадщину корумпованого попереднього режиму та через російську агресію проти України цей шлях для України не є легким, Уряд прагне забезпечити процвітаюче та безпечне майбутнє для українського народу.

Тягар нинішньої економічної та фінансової ситуації в Україні не має лежати виключно на народові України, який вже заплатив дуже високу ціну за своє європейське майбутнє. Це визнає й програма Механізм Розширеного Фінансування (Extended Fund Facility – EFF), що погоджена між Україною та МВФ і яка передбачає, що зусилля щодо фінансової стабілізації в нашій країні мають бути поділені між трьома групами:

(1) МВФ, що надає Україні $17,5 млрд фінансування у рамках програми EFF

(2) офіційними кредиторами ($7,2 млрд нового фінансування)

(3) міжнародними комерційними кредиторами ($15,3 млрд, що мають бути отримані внаслідок проведення боргової операції).

Перші дві групи вже зробили свій внесок в допомогу нашому народові. МВФ надав перший транш в рамках програми фінансування, а також Україна підписала низку угод щодо фінансування зі своїми міжнародними партнерами, у тому числі США, ЄС, Японією та Канадою. Після завершення першого огляду програми МВФ, що, як ми сподіваємося, буде завершена в найближчі тижні, Україна отримає черговий транш фінансування МВФ.

Але власники суверенних комерційних зовнішніх зобов’язань України, представлені Спеціальним комітетом кредиторів, які є третьою групою, й досі відмовляються внести свій внесок у відновлення України. Незважаючи на складність нашої ситуації, вони три місяці відмовлялися проводити предметні переговори про умови боргової операції, які б відповідали трьом цільовим показникам, дозволили б стабілізувати боргову ситуацію та надали б можливість економіці України розвиватися. Замість цього вони запропонували використовувати на погашення зовнішнього боргу наші валютні резерви, що безумовно призвело б до збільшення валютних ризиків для нашої країни.

Не дивлячись на це, Уряд України шукає можливостей для інтенсифікації переговорів зі Спеціальним комітетом кредиторів. Уряд прагне знайти рішення, що буде задовольняти всі сторони, забезпечить вирішення проблеми неприйнятного боргового тягаря та допоможе відновити економічне зростання. Але Уряд розуміє, що кредитори можуть не мати на меті досягти згоди, натомість будуть й далі блокувати вирішення цього питання. В такому випадку Уряд готовий використовувати існуюче законне право для того, щоб припинити сплату міжнародним зовнішнім кредиторам, аби захистити економіку України та зберегти її фінансові ресурси до того часу, коли прийнятну угоду з кредиторами буде досягнуто.

Політика українського Уряду має повну підтримку як МВФ, так і країн Великої Сімки, які згодні, що комерційні зовнішні кредитори мають взяти участь в спасінні та відновленні економіки України. Таким чином, мета нашого Уряду – захистити народ України, і ми готові зробити всі кроки, необхідні для захисту інтересів України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити