Завдяки системі електронних закупівель Міністерство фінансів вдвічі знизило вартість допорогових держзакупівель

7/9/15

Завдяки проведенню допорогових закупівель в електронному форматі Міністерству фінансів вдалось вдвічі знизити їх вартість.

Міністерство фінансів продовжує активно працювати над підвищенням прозорості та ефективності використання державних коштів. В рамках цього процесу у Міністерстві триває процес переходу на електронний документообіг, а також впроваджується система електронних допорогових державних закупівель.

Мета переведення держзакупівель в електронний формат – забезпечення прозорості процесу державних закупівель та доступу громадськості до контролю над витратами державних коштів, підвищення довіри бізнесу та боротьба з корупцією.

У травні 2015 року Міністерство фінансів підписало договори з двома електронними торговими площадками (SmartTender.biz та E-Tender) для проведення електронних закупівель через систему ProZorro, що спрощує доступ малого і середнього бізнесу до державних торгів, дозволяє економніше витрачати бюджетні кошти, забезпечує чесну конкуренцію та належний контроль за процесом торгів. Кожен журналіст, громадський активіст чи пересічний громадянин зможе побачити, хто виграв тендер, якими були інші пропозиції та чи було укладено контракт з компанією, яка запропонувала найвигідніші умови.

Через зазначені електронні майданчики Міністерство фінансів проводить так звані допорогові закупівлі (вартістю менш як 100 тис. грн для товарів і 1 млн грн для послуг – без ПДВ).

Як повідомила заступник міністра - керівник апарату Оксана Маркарова, наприкінці червня Міністерство провело перші допорогові закупівлі у електронному форматі, - для придбання мийних засобів та засобів для чищення (Закупівля №002529) за очікуваною вартістю 98 300 тис. грн. Участь в електронних торгах взяли 6 українських компаній-постачальників. Під час аукціону сума пропозицій коливалась між 42 тис. грн. та 97 тис. грн. Після дотримання всіх необхідних процедур, передбачених системою електронних закупівель, було визначено кращу пропозицію на суму 42 300 грн (ТОВ «Бі Ту Бі Експрес»). Наразі проводиться підготовка проекту відповідного договору. Таким чином, завдяки проведенню закупівель через електронні майданчики, Міністерство змогло вдвічі знизити вартість закупівель, забезпечити значну кількість учасників торгів та прозорість закупівель. Найближчим часом Міністерство фінансів також планує провести електронні допорогові закупівлі канцелярського приладдя та послуг технічного обслуговування систем кондиціонування.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити