Завдяки порталу e-data.gov.ua та системі "Прозорий бюджет" українці зможуть самостійно спробувати себе у якостi антикорупцiйних детективiв

12/17/15

Вчора, 16 грудня, Громадська рада при Мінфіні ухвалила початок втілення аналітично-інформаційної системи «Прозорий бюджет» на порталі публічних коштів e-data.gov.ua

Система «Прозорий бюджет» - це без перебільшення інформаційна революція в Україні. Вона докорінно змінює бюджетний процес, адже відтепер громадяни мають змогу бути не пасивними, а активними акторами в цьому процесі завдяки інструментам контролю, які пропонує система.

На основі інформації, опублікованій на порталі http://e-data.gov.ua/ можна вже зараз проводити розслідування. Замість того, щоб вірити на слово про корупційні міфи, у кожного є реальна можливість перевірити та отримати достовірну інформацію на порталі про те, хто, коли, в якому розмірі, кому і за що заплатив гроші платників податків.

Модуль «Прозорий бюджет» є унікальним інструментом, який допомагатиме не лише контролювати витрати, але й на основі попередніх аналізів формування та використання бюджетів (від державного до комунального), приймати зважені управлінські рішення при формуванні нових бюджетів. Все це – інструменти, які допомагають Міністерству фінансів безпосередньо залучати громадськість до бюджетного процесу.

Завдяки системі «Прозорий бюджет» вперше можна буде без зайвого пошуку на сайтах державних установ порівнювати бюджети за періодом, регіоном чи статтею витрат тощо. Робити висновки щодо доцільності та ефективності виконання запланованих бюджетів. Всі ці операції можна робити швидко та якісно на єдиній веб-платформі «Є-Дата».

Система «Прозорий бюджет» повністю запрацює вже наприкінці літа наступного року. А поки команда «Є-Дата» активно проводить навчальні презентації та семінари, які є відкритими для відвідування, щоб громадськість була вже зараз обізнана з інструментами контролю публічних коштів і активно використовувала доступні інструменти контролю вже зараз, до повного запуску модулю аналітичної системи «Прозорий бюджет».

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити