Заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова взяла участь у дискусії щодо партнерства університетів та бізнесу в сфері інновацій у рамках ІІІ Національного форуму "Бізнес і університети"

10/22/15

Сьогодні, 22 жовтня, заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова взяла участь у панельній дискусії на тему "Роль партнерств бізнесу та університетів для розвитку інновацій" у рамках ІІІ Національного форуму "Бізнес і університети".

Міністерство фінансів України тісно співпрацює з Міністерством освіти і науки України з питань децентралізації системи освіти та надання фінансової автономії університетам, що допоможе їм покращити якість своїх освітніх послуг та, як результат, стимулюватиме створення інновацій.

Ключовою тезою Оксани Маркарової під час виступу було те, що саме динамічна та жива співпраця університетів з бізнесом дозволить українській науці, а відтак й економіці, швидше розвиватись та реагувати на потреби ринку в сфері інновацій, де держава буде виконувати лише функцію регулятора, стане, так званою, «невидимою рукою» ринку у сфері освіти.

Оксана Маркарова підкреслила: «Потенціал співпраці університетів з бізнесом у сфері інновацій дуже високий. Щоб університети змогли якнайкраще використати та розвинути цей потенціал – необхідно змінити парадигму розуміння, що таке університет та які у нього потреби. Замість того, щоб концентруватись на вирішенні короткострокових, часто, господарських чи адміністративних потребах університету, треба концентруватись на стратегічних питаннях – інноваційних дослідженнях та вихованні професійних кадрів – які, насправді, і цікавлять бізнес».

Заступник Міністра фінансів також висловила позицію щодо необхідності створення проектних центрів при університетах. У проектних центрах будуть залучені студенти на волонтерських засадах, для управління інноваційними проектами, які знаходять фінансування від бізнесу. Такий підхід, по-перше, дозволить збалансувати попит і пропозицію з боку університетів та бізнесу у сфері досліджень та інновацій. По-друге, дозволить студентам набувати практичного професійного досвіду під час навчання.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити