Заступник Міністра фінансів Сергій Верланов обговорив з представниками бізнесу актуальні питання митної політики

1/30/19

Сьогодні заступник Міністра фінансів Сергій Верланов зустрівся з представниками бізнес-асоціацій та галузевих об’єднань, щоб обговорити актуальні питання митної політики.

Зокрема, йшлося про реформування митного напрямку ДФС, прогрес у прийнятті законопроектів, розроблених в рамках реалізації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, впровадження «єдиного рахунку» на митниці, подальшої реалізації концепції «Єдиного вікна», боротьби з «сірим» імпортом, а також подальші плани з реалізації митної політики.

«Реформа ДФС є нашим пріоритетом. Наразі формуємо Міжвідомчу робочу групу, до складу якої увійдуть експерти, представники органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій, народні депутати. Далі ми окремо працюватимемо з митниками і вирішуватимемо їхні проблеми, і з податковою службою, оскільки в них теж є своє бачення. Після розділення проведем інституційну перебудову всередині кожної зі служб, адже завдання, які стоять перед податковою і митницею – різні. Якщо податкова – це адміністрування податків і сервісна функція для бізнесу, то митниця – це насамперед безпека», - сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Також для обговорення операційних питань, які виникають у бізнесу під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності, були запрошені представники ДФС на чолі з в.о. заступником Голови ДФС Віктором Кривіцьким.

Під час зустрічі заступник Міністра Сергій Верланов розповів про останні досягнення у сфері митної політики, зокрема, схвалення Урядом розробленого Міністерством фінансів проекту Закону «Про режим спільного транзиту», який є одним із пріоритетних євроінтеграційних законопроектів.

«Законопроект «Про режим спільного транзиту» пом’якшить вимоги, які ставились до операторів. Законопроект збалансований. Він є нашим зобов’язанням згідно з Угодою про асоціацію з ЄС та Макрофіном. Далі – робота у Верховній Раді по новому законопроекту щодо уповноважених економічних операторів. З новими силами входимо у стадію обговорення в Комітеті, тому сподіваємося на підтримку в найближчий місяць цих двох законопроектів», - додав Сергій Верланов.

Під час обговорення питання боротьби з «сірим» імпортом галузеві об’єднання виробників відзначили підтримку заходів, які вживаються ДФС у напрямку протидії імпорту товарів із заниженням митної вартості.

«Питання митної вартості – подвійне: коли ми говоримо про підвищення, є ще інша сторона – її заниження. Тому боротьба з різноманітними впливами в один чи інший бік має на меті встановлення рівних правил гри для усіх учасників процесу. Викривлення в обидві сторони спотворюють ринок і наше завдання протидіяти цьому. Адже будь-яка корупція боїться світла», - наголосив Сергій Верланов.

Серед позитивних напрацювань було відзначено злагоджену роботу Мінфіну та ДФС щодо створення умов та забезпечення митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, що дозволило забезпечити не тільки бюджетні надходження, а й розвантажити пункти пропуску на кордоні.

Серед найближчих напрямків роботи відзначено подальше вдосконалення системи «Єдиного вікна» (на сьогодні, більше 97% митних декларацій оформляється за принципом «єдиного вікна»), впровадження системи надання підприємству обов’язкової тарифної інформації Binding Tariff Information (BTI) за аналогією з процедурою BTI в Європейському Союзі.

Мінфін планує продовжити спілкування з бізнес-спільнотою в оновленому форматі. Про наступні зустрічі буде анонсовано на офіційних ресурсах Міністерства.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити