Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко взяв участь у зустрічі з науковцями щодо вирішення проблем фінансування вітчизняної науки

6/16/16

15 червня відбулась спільна зустріч Віце-прем'єр-міністра В'ячеслава Кириленка, Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та заступника Міністра фінансів Сергія Марченка з представниками наукової спільноти, серед яких були присутні голова профспілки працівників НАН України Анатолій Широков, перший віце-президент НАМН Юрій Кундієв та інші. Зустріч була присвячена наявним проблемам фінансування наукових установ та пошуку можливого вирішення ситуації, що склалась.

Міністерство фінансів співпрацює з Міністерством освіти і науки, керівниками наукових установ, представниками профспілок працівників НАН і громадськими організаціями з метою вироблення спільної стратегії реформування наукової сфери, що сприятиме, в тому числі, модернізації системи фінансування науки.

Мінфін підтримує позицію щодо необхідності врахування у бюджеті видатків на науку у достатніх обсягах, що сприятиме розвитку наукової сфери країни. У той же час, Міністерство освіти і науки спільно з НАН України будуть працювати на виробленням пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності наукових установ з визначенням ефективності їхньої діяльності Першочерговими заходами з підвищення ефективності є визначення реального наукового потенціалу установ, уникнення дублювання в проведенні наукових досліджень, проведення міжнародного аудиту наукової системи та державної атестації наукових установ.

Наступними кроками у напрямку пошуку шляхів вирішення проблеми фінансування вітчизняної науки будуть ініційовані круглі столи за участю науковців, представників органів державної влади, громадськості.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити