Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко взяв участь у ХІІ Українському муніципальному форумі в Одесі

6/21/16

Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко взяв участь в роботі ХІІ Українського муніципального форуму в Одесі, який щороку проводить Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». У заході також взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко та Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук. Відкрив захід Голова Асоціації міст України Віталій Кличко.

Захід надає можливість для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування.

Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко під час виступу наголосив, що Міністерство фінансів продовжує працювати над реформою міжбюджетних відносин, яка забезпечила б реалізацію реальних кроків щодо перерозподілу повноважень на користь регіонів і місцевої влади, децентралізації системи міжбюджетних відносин та стабілізації фінансової системи країни.

Заступник Міністра фінансів зазначив, що на сьогоднішній день результати виконання місцевих бюджетів підтверджують позитивні тенденції зростання надходжень. Так, за п’ять місяців 2016 року до загального фонду надійшло 53,9 млрд. грн., що вже складає більше половини від річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами. Крім цього, забезпечено приріст надходжень по всіх податках, зокрема, майже вполовину – по податку на доходи фізичних осіб та майже на 60% - по платі за землю.

«Зазначені тенденції дають можливість місцевим органам влади забезпечити належне функціонування закладів бюджетної сфери та самостійно вирішувати питання розвитку громад без звернення до центральних органів влади стосовно виділення додаткових коштів з державного бюджету», - повідомив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко.

Сергій Марченко також запевнив, що спільними зусиллями в Україні будуть створені спроможні громади, здатні забезпечити належний рівень послуг у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства тощо.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити