Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко обговорив з громадськістю, як зміниться фінансування шкіл у 2017 році

10/12/16

  Сьогодні, 12 жовтня, заступник Міністра фінансів України Сергій Марченко взяв участь в громадському обговоренні «Як зміниться фінансування шкіл у 2017 році». До дискусії, яка відбулась в Українському кризовому медіа-центрі, також долучились заступник Міністра освіти та науки України Павло Хобзей, експерти Реанімаційного Пакету Реформ – РПР та Аналітичного центру CEDOS.

  В чому проблема?

  На сьогоднішній день у сфері освіти склався цілий пласт проблем, що потребують системного вирішення. До них належать: незадовільний рівень середньої освіти, відсутність доступу учнів сільської місцевості до якісної освіти, падіння престижності професії вчителя та девальвація її на ринку праці та неефективне використання бюджетних коштів.

  Що вже зроблено?

  Визначивши освіту одним з пріоритетних напрямків бюджету, Уряд в проекті держбюджету-2017 передбачив:

  • Зростання заробітної плати вчителів на 33,5% в порівнянні з 2016 роком.
  • Врахування в освітній субвенції 1,6 млрд. грн на здобуття повної загальної освіти в професійно-технічних навчальних закладах. Тобто виділення державою коштів на здобуття середньої освіти студентами профтехучилищ (на відміну від 2016 року, коли це не було враховано).
  • Спрямування коштів освітньої субвенції виключно на виплату заробітної плати вчителям. З метою підвищення якості освіти фокусуємось на фінансуванні саме освітніх послуг, а не приміщень.
  • Створення 137 опорних шкіл задля забезпечення доступу дітей з сільської місцевості до якісної освіти.
  • Виділення 393 млн.грн. для забезпечення учнів безкоштовними підручниками, що має повністю задовольнити потребу в них.
  • Створення Фонду вирівнювання для тих громад, дохідна база яких є недостатньою для повноцінного утримання закладів середньої освіти. Якщо розмір доходів місцевої громади, в силу територіальних особливостей, не дозволяє в повній мірі забезпечувати потреби шкільних закладів, держава передбачила для таких громад виділення додаткової дотації в розмірі 14,9 мільярдів грн.

  Що далі?

  Міністерство фінансів продовжує працювати спільно з Міністерством освіти та науки, представниками експертних кіл над реформуванням системи освіти.

  Серед стратегічних пріоритетів:

  • Оптимізація закладів шкільної мережі та розвиток мережі опорних шкіл, що дозволить підвищити якість середньої освіти для дітей, які навчаються в маленьких містечках і селищах. Це дасть можливість сільським дітям на подальше отримання більш вищої освіти та кращі кар'єрні перспективи - а відтак, і на кращу якість життя.
  • Підвищення престижу професії вчителя. За словами Сергія Марченка, завдання Уряду полягає у створенні системної мотивації через зарплати, підвищення кваліфікації, залучення до професії молодих фахівців.
  • Покращення якості освітніх послуг.

  Довідково:

  • Зростання витрат зведеного бюджету-2017 на освіту порівняно з попереднім роком складає 21,1 млрд. грн.

  Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

  Виділити