Заступник Міністра фінансів С. Марченко: “Для нас надважливим є повноцінне запровадження середньострокового бюджетування на постійній основі і на усіх рівнях бюджетної системи”

4/17/18

Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню “Delo.ua” розповів про важливість планування держбюджету на три роки. Запровадження середньострокового бюджетного планування є одним з пріоритетів роботи Уряду та Мінфіну. Це системна зміна у формуванні бюджетної політики, яка забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів.

Однак в березні Верховна Рада не змогла схвалити технічний законопроект про середньострокове бюджетне планування, який би дозволив закласти бюджетні параметри на наступні три роки.

За словами замміністра, це був просто збій — в Парламенті було критично мало депутатів, тому не вдалося дібрати голосів у коаліційних фракцій Ради, хоча документ підтримали в "Самопомочі" і в Радикальній партії.

Наразі Мінфін провів новий аналогічний законопроект №8175 через засідання Уряду, в якому враховано всі пропозиції Бюджетного комітету.

“Ми переконані, що документ підтримають у Раді. Ми зробимо все можливе, щоб він пройшов. У будь-якому випадку, для нас надважливим є повноцінне запровадження середньострокового бюджетування на постійній основі і на усіх рівнях бюджетної системи. Для цього ми розробили ще два масштабні проекти законів — №8044 та №8043. Це комплексні системні зміни до Бюджетного кодексу, які забезпечать повний перехід до трирічної перспективи бюджетного планування. Я впевнений, що у Верховній Раді теж знайдеться підтримка таких важливих для країни змін. І новий ефективний механізм управління бюджетним процесом стане незворотнім”, - наголосив Сергій Марченко.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням: https://bit.ly/2H5dh8N

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити