Заступник Міністра фінансів Роман Качур взяв участь в обговоренні щодо реформування системи фінансування вищої освіти

3/15/16

14 березня заступник Міністра фінансів Роман Качур взяв участь у дискусії, під час якої разом із колегами з Міністерства освіти і науки (МОН) - першим заступником Міністра Інною Совсун, представником Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, а також представниками вищих навчальних закладів та аналітичного центру CEDOS, обговорив існуючу модель розподілу державних коштів у вищій освіті, її перспективи та недоліки.

Зокрема, Роман Качур прокоментував пропозиції щодо нового механізму фінансування вищої освіти в України, що було розроблено МОН та презентовано під час цього заходу. За його словами, на сферу вищої освіти в бюджеті 2016 року передбачено 17,5 млрд грн.; ще 5 млрд грн передбачено на сферу науки. "Неефективний розподіл державного фінансування спонукає до відходу від існуючої філософії утримання навчальних бюджетних установ. Постає гостра необхідність більшої автономії вищого навчального закладу – він має вільно розпоряджатися власними коштами, і, таким чином, бути більш конкурентним на ринку», - прокоментував заступник Міністра фінансів.

Проте невідповідність потреб ринку та структури випускників вузів за спеціальностями, а також, подекуди, невідповідність рівня наданих знань вимогам роботодавців, роблять систему вищої освіти в Україні малоконкурентною. «Заклади повинні відповідати вимогам суспільства. Це складна задача, але підтвердженням відповідності вимог може стати співфінансування з приватним сектором: компаніями, яким потрібні наукові розробки задля більшої конкурентоспроможності, або висококваліфіковані працівники, що зможуть забезпечити існування у конкурентному світі і не тільки в межах України», - зазначив Роман Качур.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити