Заступник Міністра фінансів Олена Макеєва взяла участь в публічному обговоренні законопроекту щодо запровадження в Україні уповноважених економічних операторів

2/25/16

25 лютого заступник Міністра фінансів Олена Макеєва взяла участь у круглому столі щодо запровадження в Україні уповноважених економічних операторів (УЕО).

Участь в обговоренні відповідного законопроекту, розробленого Міністерством фінансів разом з групою експертів, взяли також представники Американської торговельної палати в Україні, Європейської бізнес-асоціації, EasyBusiness, що брали участь у розробці законопроекту, Федерації роботодавців України, а також представники громадського сектора та ЗМІ.

Під час круглого столу заступник Міністра фінансів Олена Макеєва презентувала концепцію УЕО та озвучила основні положення законопроекту "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних процедур), а також відповіла на запитання бізнес-спільноти й усіх зацікавлених сторін.

Як зазначила заступник Міністра Олена Мекеєва, Мінфін продовжує роботу над наближенням українського законодавства в податковій та митній сфері до Угоди між Україною та ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі (EUDCFTA). З цією метою, зокрема, і було розроблено даний проект закону, аналогічний тому, що функціонує в ЄС та який є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС.

«Запровадження інституту УЕО та надання українським підприємствам такого статусу на базі прийнятих у міжнародній практиці критеріїв стане дієвим інструментом боротьби із корупцією та адміністративним тиском на підприємців з боку митних органів», - зазначила у своєму виступі Олена Макеєва.

Зокрема, до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які мають статус УЕО застосовуватимуться умови першочерговості митного проходження, спрощення митних процедур та оформлення вантажу без особистого догляду на митниці. Таким чином, запровадження сертифікатів допоможе суттєво скоротити час та нівелювати людський фактор під час митних процедур. З іншого боку, очікується, що запровадження інституту стане стимулом для європейського бізнесу до приходу на українські ринки, що призведе до суттєвого збільшення товаропотоку.

Під час обговорення заступник Міністра також розповіла присутнім, що проект закону щодо УЕО наразі ще допрацьовується з урахуванням пропозицій представників експертного середовища, бізнесу та громадськості, для чого будуть проведені додаткові публічні дискусії з метою залучення до обговорення широкого кола зацікавлених сторін.

Тетяна Паламарчук, Партнер ГО «Легкий бізнес», у своєму виступі зазначила, що "законопроект щодо уповноважених економічних операторів розроблявся на основі європейського законодавства. Запровадження інституту суттєво вплине на підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу та зміцнення української економіки".

"Прийняття законопроекту є першою сходинкою до того, щоб привести українське митне законодавство у відповідність до міжнародних норм. Власники сертифікатів отримають змогу не втратити конкурентну перевагу у порівнянні з європейським бізнесом", - таку думку висловив Ігор Муратов, заступник директора Департаменту Федерації роботодавців України, експерт ГО «Легкий бізнес». - "Спрощення митних процедур стане перевагою не лише для бізнесу, але й для митних органів, оскільки з’явиться більше можливостей для аналізу поставок з високим рівнем ризику".

Ігор Даньков, представник компанії EY, співголова Комітету Палати з питань митної політики АТП, в Україні звернув увагу на те, що в законопроекті містяться норми, котрі передбачають спрощення проходження митних процедур для всіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, оскільки в документі закладені умови для перевірки товару в автоматичному режимі, а також запроваджується процедура пост-митного контролю.

"Запровадження інституту призведе до підвищення стандартів ведення бізнесу", - таку думку висловила Оксана Дрозач, представник компанії PwC, співголова Комітету Палати з питань митної політики АТП в Україні. «Законопроект зобов’яже обирати УЕО собі надійних партнерів, що допоможе в цілому покращити культуру ведення бізнесу», - резюмувала спікер.

Підтримуючи необхідність ухвалення законопроекту,Олександр Лазарєв, співголова митного комітету Європейської бізнес асоціації, зазначив, що важливою частиною законопроекту є взаємовизнання українських сертифікатів УЕО на рівні з Європейським Союзом. Це дозволить українському бізнесу стати повноцінним учасником європейського ринку торгівлі.

В свою чергу, Герман Тасліцький, директорТОВ ЮК «Правозахист Україна», голова комітету з митної справи Громадської Ради при Міністерстві фінансів висловив думку, що законопроект створить умови, коли бути чесним платником податків та бути чесним суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності стане нормою для українського бізнесу. «Статус УЕО заради спрощення митних процедур та пришвидшення товарообігу повинен стати стимулом для українських компаній покращувати ділову репутацію, фінансові показники та змінювати внутрішні стандарти управління», - додав він.

Валерій Губарєв, експерт з митних питань Незалежної митної агенції заявив, що законопроект стане, фактично, першим дієвим механізмом функціонування інституту уповноважених економічних операторів, а його ухвалення є обов’язковою умовою в рамках виконання Угоди Асоціації з ЄС та Угоди про спрощення торгівлі.

«Наразі законопроект надісланий до Єврокомісії. Після винесення Єврокомісією оцінки та доопрацювання, документ буде винесено на розгляд Уряду та Верховної Ради», - повідомив Олександр Москаленко, заступник Директора Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку – начальник Управління митної політики Міністерства фінансів України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити