Заступник Міністра фінансів Євгеній Капінус обговорив з громадськими експертами проект держбюджету на 2017 рік

10/13/16

13 жовтня заступник Міністра фінансів Євгеній Капінус взяв участь в круглому столі «Державний бюджет і бюджетний процес 2017: чи можна їх вдосконалити?». До дискусії долучились експерти Реанімаційного Пакету Реформ, Київської Школи Економіки, Національного інституту стратегічних досліджень, Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Центру економічної стратегії, Інституту соціально-економічної трансформації, CASE-Ukraine, Dragon Capital та ін.

Під час обговорення провідні експерти з питань бюджетної політики дали свою фахову оцінку проекту бюджету-2017 та його впливу на економічний розвиток держави. Більшість з присутніх представників експертного середовища були залучені до процесу формування бюджету для перевірки розрахунків. Під час цих зустрічей громадські експерти також допомагали Мінфіну збільшити ефективність використання бюджетних коштів та забезпечити при цьому основні потреби громадян. Громадська спільнота зазначає, що це вперше зробило процес бюджетування справді відкритим і прозорим.

За словами заступника Міністра фінансів Євгенія Капінуса, Уряд розробив бюджет, який дасть змогу реально отримати заплановані надходження, не створюючи тиск на бізнес, а навпаки - стимулюючи економічний розвиток.

«Цього року Мінфін змінив основний підхід до розробки бюджету - першочерговими були доходи та реальні можливості, а вже на їх основі формувались видатки. У результаті було сформовано реалістичний бюджет на 2017 рік, де всі видатки підтверджені доходами. Більше того, Уряд схвалив та подав бюджет на розгляд Парламенту вчасно. Це дасть достатньо часу депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом», - зазначив Є.Капінус.

Окрім того, держбюджет-2017 відрізняється також тим, що має чіткі пріоритети, повністю забезпечені фінансовим ресурсом. Пріоритети визначались не від обсягу фінансування, а від необхідності реформувати та розвивати певний напрямок. Так, у бюджеті-2017 ключовими напрямами системних реформ були визначені: обороноздатність, дипломатія, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я, АПК, дорожня інфраструктура, енергоефективність, культура, децентралізація.

Мінфін і надалі залишається відкритим до діалогу та обговорення проекту бюджету-2017. Сподіваємось на результативну роботу та підтримку держбюджету-2017 у Парламенті.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити