Заступник Міністра фінансів Артем Шевальов взяв участь в публічному обговоренні проекту закону щодо фінансової реструктуризації підприємств

3/1/16

29 лютого заступник Міністра фінансів Артем Шевальов взяв участь у круглому столі, де разом з колегами із Національного банку, Незалежної Асоціації Банків України та представниками банківської спільноти та проектного офісу Національної ради реформ обговорили проект закону щодо фінансової реструктуризації підприємств.

Міністерство фінансів продовжує працювати над оздоровленням системи державних фінансів та забезпеченням фінансової стабільності на валютному і банківському ринку. З цією метою Міністерство здійснює рішучі кроки для вирішення проблем боргового навантаження на громадян та підприємства України.

Зокрема, минулого року за ініціативи Міністерства фінансів Уряд затвердив проект Закону «Про фінансову реструктуризацію», що був розроблений з метою вирішення проблеми надмірного боргового навантаження для життєздатних підприємств, і за рахунок цього – повернення їх до економічної активності.

Під час обговорення заступник Міністра фінансів Артем Шевальов зазначив, що завдяки підходу, запропонованому в законопроекті, компанії, які через складну економічну ситуацію не можуть платити по боргах, мають шанс знову стати платоспроможними.

«Розроблений законопроект дасть можливість потенційно життєздатним підприємствам з ефективною бізнес-моделлю вирішити проблему платоспроможності, уникнути ризику банкрутства та повернутися до зростання», - зазначив з цього приводу Артем Шевальов.

В процесі обговорення заступник Голови НБУ Владислав Рашкован підкреслив, що відповідний законопроект направлений на вирішення проблем життєздатних компаній, які мають короткострокові, але доволі глибокі фінансові проблеми.

«Такі компанії зазнали дії економічного шоку, наприклад, з причини падіння зовнішніх ринків, проте вони шукають шляхи відновлення нормальної економічної діяльності. Отже, ми повинні створити механізм, за якого банки зможуть сісти за стіл переговорів і виробити єдине рішення щодо реструктуризації боргу таких компаній,- наголосив заступник Голови НБУ.

Найближчим часом проект закону «Про фінансову реструктуризацію» буде подано на розгляд та обговорення до Верховної Ради України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити