Заступник Міністра фінансів Артем Шевальов взяв участь у позачерговому засіданні Ради з фінансової стабільності

3/4/16

2 березня заступник Міністра фінансів Артем Шевальов взяв участь у позачерговому засіданні Ради з фінансової стабільності під головуванням Валерії Гонтаревої.

Учасники Ради відзначили поступову макроекономічну стабілізацію в Україні: розпочалося відновлення економічного зростання, хоча поки що воно повільне і нестійке, уповільнюється інфляція, зведено профіцитний бюджет у січні. Також є ознаки поступового відновлення довіри населення до банківського сектору, про що свідчить зростання депозитів домогосподарств в національній валюті.

Члени Ради наголосили на важливості продовження лібералізації валютного регулювання - з метою покращення інвестиційного клімату, для сприяння ефективному проведенню приватизації та припливу капіталу до України. Також під час засідання було обговорено можливість перегляду окремих обмежень на готівковому ринку валюти, які будуть сприяти його детінізації. "Низка обмежень вичерпала свою ефективність і більше провокує негативні очікування ринку, ніж сприяє стабілізації валютного ринку", - зауважила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Взявши до уваги зазначені тенденції, Рада рекомендувала Національному банку розглянути можливість поступового пом'якшення валютних обмежень. Водночас учасники Ради зауважили, що зовнішньоекономічні фактори залишаються одними з ключових викликів для відновлення української економіки та фінансової стабільності. Основними ризиками є низькі ціни та слабкий попит на основні товари українського експорту.

Учасники Ради констатували також посилення внутрішніх ризиків внаслідок політичної нестабільності, підкресливши, що вона призводить до паузи у співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншими зовнішніми партнерами, уповільнення проведення реформ, погіршення настроїв бізнесу та населення, збільшення волатильності обмінного курсу гривні.

"Україні вкрай важливо продовжувати активну співпрацю з МВФ, що є наріжним каменем для забезпечення економічної та фінансової стабільності на даному етапі", - зазначив з цього приводу заступник Міністра фінансів Артем Шевальов. Такі ризики для фінансової стабільності та ознаки нестійкого стану фінансової системи обумовлюють потребу у збереженні частини встановлених НБУ валютних обмежень.

Члени Ради висловили стурбованість окресленими ризиками та закликали усі зацікавлені сторони якнайшвидше вжити потрібних заходів для відновлення політичної стабільності у державі та співпраці з міжнародними донорами.

Ключові факти про Раду
Раду з фінансової стабільності створено у березні 2015 року указом Президента України. До її складу входять Голова Національного банку України, Міністр фінансів України (співголови Ради), Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директор-розпорядник ФГВФО, заступник Голови Національного банку України, заступник Міністра фінансів України. Рада є форумом для фахового обговорення ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. У 2016 році відбулося два засідання Ради. Наступне заплановано провести у квітні поточного року.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити