Заступник Міністра фінансів взяла участь у засіданні робочої групи з перевірки звинувачень у зловживаннях в державному секторі економіки

5/12/15

12 травня заступник Міністра фінансів – керівник апарату Оксана Маркарова взяла участь у засіданні робочої групи з перевірки озвучених Держфінінспекцією звинувачень про фінансові порушення, а також з перевірки інших звинувачень у зловживаннях в державному секторів економіки, утвореної відповідно до рішення Верховної Ради України від 10 квітня 2015 року.

Під час засідання розглядалися питання щодо перевірки фактів, зазначених у заявах та виступах колишнього голови Держфінінспекції.

Міністерство фінансів підтримує намагання народних депутатів виявляти факти корупції, і докладатиме всіх зусиль для упередження будь-яких можливостей для корупції. Водночас ми сподіємось на своєчасне та об’єктивне розслідування робочої групи та незаангажоване висвітлення наявної інформації.

Зокрема, підчас засідання Оксана Маркарова повідомила присутніх, що ДФІ провела позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Мінфіну та дотримання Міністерством бюджетного законодавства за період з 01.01.2011 по 01.04.2014. І хоча Міністерство фінансів погодилося з деякими рекомендаціями ДФІ, але низка фактів в акті ревізії та висновки ревізійної групи були недостатньо обґрунтованими, здебільшого базувалися на припущеннях і власному трактуванні норм законодавства ревізорами. Так, це стосується визначення окремих дефініцій (навантаження на державний бюджет, втрати бюджету, нанесення матеріальної шкоди/збитків); трактування актів законодавства з питань оплати праці працівників Мінфіну; проведення зустрічної звірки у суб’єкта господарювання, з яким у Мінфіну відсутні взагалі будь-які господарські операції та включення такої інформації безпосередньо до акту та інші. Також ряд подій відображених в акті, можливо і містять порушення з боку розпорядників коштів і по ним Міністерство фінансів активно співпрацює з Генеральною прокуратурою, однак точно містять хибні висновки щодо порушення з боку працівників Міністерства фінансів.

Про це Міністерство фінансів написало в своєму листі-запереченні до ДФІ одразу після акту ревізії, однак, не знайшовши конструктивного діалогу, було змушене оскаржити дані неправильні висновки до суду. Позицію Міністерства фінансів України було підтримано Окружним адміністративним судом міста Києва (рішення від 24 лютого 2015 року) та Київським апеляційним адміністративним судом (09 квітня 2015 року).

Міністерство фінансів забезпечує виконання державних функцій, створення умов для стабільного розвитку економіки шляхом управління державними фінансами за принципами ефективності, стійкості та прозорості в інтересах суспільства на основі виваженої бюджетної політики.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити