Запровадження ПнВК поки що можливе тільки для малого та середнього бізнесу з річним обсягом доходу до 200 млн. грн - Верланов

12/17/18

Заступник Міністра фінансів Сергій Верланов в інтерв’ю «Першій Шпальті» розповів, як на бюджеті країни позначиться запровадження податку на виведений капітал та які компенсатори шукає Уряд.

«Україна найближчим часом повинна утриматись від кроків, які призведуть до суттєвого скорочення доходів або збільшення видатків бюджету. Адже податковий фіскальний розрив на фоні пікових виплат за державним боргом у 2019-2020 роках поставить макрофінансову стабільність країни під загрозу. А, за оцінкою Мінфіну, втрати бюджету у разі запровадження ПнВК для всіх чинних платників податку на прибуток підприємств з 1 січня 2019 року мали скласти 46,7 млрд грн. за рік».

Заступник Міністра фінансів зауважив, що ці втрати треба компенсувати або збільшивши податки, або зменшуючи, відповідно, витрати. Проте видаткова частина бюджету на 2019 рік не містить статей, з яких можна безболісно відтяти 46 млрд. грн, щоб не обділити освіту, оборону чи медицину.

Водночас, Сергій Верланов зазначив, що цілком реальною можливістю є запровадження ПнВК для малого та середнього бізнесу з річним обсягом доходу до 200 млн. грн. і використання компенсатора у вигляді умовної сплати авансом ПнВК в розмірі 50% від суми податкових зобов’язань з податку на прибуток. Тоді 98% компаній перейшли би на сплату ПнВК і отримали його переваги, а решта 4 500 компаній з річним обсягом доходу більше 200 млн. грн. поки що платила би його. Таку позицію щодо поетапно впровадження цього податку підтримує і МВФ.

Заступник Міністра фінансів також додав, що дискусія, яким чином міняти податок на прибуток в Україні, триває.

«Треба готувати хорошу валідну концепцію трансформації податку на прибуток із використанням 100% методів податку на виведений капітал, зокрема по боротьбі зі збитковими підприємствами, по боротьбі з виводом коштів за кордон, додаючи ще й міжнародні механізми в рамках BEPS. Ми будемо працювати з активістами, з бізнесом, з МВФ, аби не ставити під ризик фінансову ситуацію в країні».

Повний текст інтерв’ю за посиланням: https://bit.ly/2CeAodf

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити