«Законопроект Мінфіну щодо удосконалення податкової системи націлений на покращення адміністрування податків і зменшення можливостей корупції» - бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета

9/29/16

28 вересня заступник Міністра фінансів Є. Капінус та радник Міністра Яна Бугрімова зустрілися з бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою та Заступником бізнес-омбудсмена Тетяною Короткою і обговорили законопроект щодо удосконалення податкової системи.

Мінфін разом з народними депутатами, Радою бізнес-омбудсмена, громадськими експертами та бізнесом завершують роботу над документом і продовжують активно спілкуватися з громадськістю та бізнесом, а також отримувати зауваження та пропозиції. Планується, що уже найближчим часом законопроект буде подано на розгляд КМУ та внесено до Верховної Ради.

Мета законопроекту – підвищити якість адміністрування, тобто всього процесу нарахування сплати податків та взаємодії платника та податкової. Очікується, що результатом стане зменшення корупції та тиску з боку ДФС, полегшення життя бізнесу та створення нормальних умов для його розвитку .

Під час зустрічі бізнес –омбудсмен А. Шемета відзначив відкритість роботи над законопроектом і широке залучення Мінфіном усіх зацікавлених сторін, зокрема Ради бізнес-омбудсмена. Пан Альгірдас Шемета висловив підтримку новел законопроекту, направлених на адміністрування ПДВ, електронні сервіси тощо.

«Вітаю те, що більшість пропозицій Ради-омбудсмена щодо адміністрування податків, було враховано у законопроекті. Гадаю, цей пакет змін стане важливою складовою для подолання корупції та створення сприятливих умов для розвитку бізнесу в Україні. Проте ще залишається низка питань, над якими має працювати Уряд і вирішення яких стало б показовим індикатором покращення інвестиційного клімату в Україні. Саме до таких питань відносяться вирішення проблеми повернення надмірно сплаченого податку на прибуток. Ми готові взяти участь в розробці пропозицій для вирішення цього питання».

У свою чергу заступник Міністра Є. Капінус висловив подяку і сподівання на те, що законопроект буде проголосовано Верховною Радою.

«Ми прагнемо, щоб зусилля Мінфіну, експертного середовища, народних депутатів, бізнесу виправдали себе і цей законопроект реально сприяв розвитку нашого підприємництва. Ми вдячні за пропозиції та підтримку Раді-омбудсмена і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю», - зазначив заступник Міністра Євгеній Капінус.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити