Заява Міністерства фінансів щодо дефолту "Укрзалізниці" по внутрішнім зобов'язанням

5/12/15

Міністерство фінансів підкреслює, що сьогоднішнє оголошення Державною адміністрацією залізничного транспорту України («Укрзалізниця») дефолту по її внутрішніх боргових зобов’язаннях свідчить про серйозність ситуації у компанії.

"Укрзалізниця" проведе реструктуризацію свого приватного боргу, включаючи єврооблігації обсягом $500 млн, що включені до загального процесу реструктуризації боргу у рамках програми, який має підтримку МВФ.

Важливо відзначити, що «Укрзалізниця» оголосила дефолт по внутрішньому боргу, який не входить до периметру боргової операції, погодженої у рамках програми МВФ. В той же час, цей дефолт демонструє макроекономічні виклики, що стоять перед Україною, та потребу в успішному досягненні угоди щодо боргової операції, що також відповідає домовленостям України з МВФ.

Поточний технічний дефолт «Укрзалізниці» не вплине на її зобов’язання перед державними банками «Укрексімбанк» та «Ощадбанк». І хоча в майбутньому деякі зобов’язання перед Ощадбанком мають бути включені в процес реструктуризації, це не створить матеріальних проблем для банку через невеликий обсяг боргу "Укрзалізниці" перед ним.

Проведення реструктуризації боргу залишається однією з найважливіших фінансових цілей України. Проведення реструктуризації є умовою програми МВФ Механізм Розширеного Фінансування (Extended Fund Facility - EFF) і має на меті забезпечення стійкості українського боргу у середньостроковій перспективі.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити