Заява Міністерства фінансів України щодо тимчасового зупинення платежів за єврооблігаціями з погашенням у грудні 2015 року

12/18/15

Сьогодні, 18 грудня, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про тимчасове зупинення платежів за єврооблігаціями з погашенням у грудні 2015 року. Рішення щодо тимчасового зупинення платежів також стосується виплат за гарантованими державою кредитами Укравтодору та КБ «Південне».

Згідно з цілями програми МВФ Механізм розширеного фінансування, в листопаді 2015 року після добросовісно проведених переговорів з представниками комітету держателів облігацій Міністерство фінансів успішно завершило боргову операцію. Водночас, держателі єврооблігацій з погашенням у грудні 2015 року вирішили не брати участь в обміні облігацій, на який погодились всі інші держателі єврооблігацій України.

Відповідно до умов нових державних єврооблігацій, випущених 12 листопада 2015 року в рамках обміну, Україні заборонено здійснювати платежі кредиторам, що утрималися від участі в обміні, так як цього вимагали первинні умови випуску єврооблігацій. Більше того, Україна не може домовлятися з такими кредиторами на умовах, що пропонують вищу чисту дисконтовану вартість, аніж ту, яку вони б отримали у разі, якби взяли участь в обміні.

Умови нових державних єврооблігацій України, що були випущені 12 листопада 2015 року, також окремо передбачають, що несплата або інша подія невиконання зобов’язань за єврооблігаціями з погашенням у грудні 2015 року не означатиме настання випадку крос-дефолту за новими облігаціями.

Україна, як і раніше, згодна на добросовісне проведення переговорів для досягнення взаємної згоди стосовно реструктуризації боргу за облігаціями, термін погашення яких настає у грудні 2015 року. Досягнення такої згоди дозволить Україні і надалі відповідати фінансовим цілям, погодженим з МВФ в рамках Механізму розширеного фінансування, з одночасним виконанням своїх договірних зобов’язань перед іншими держателями облігацій України. Крім того, Україна залишає за собою всі права відповідно до українського, англійського та міжнародного права, а також відповідно до будь-якого іншого застосовного права, що стосуються облігацій, термін погашення яких настає у грудні 2015 року.

Уряд України також очікує, що нова політика Фонду стосовно кредитування за наявності простроченої заборгованості перед офіційними кредиторами дозволить йому продовжити надання фінансової допомоги Україні за програмою МВФ щодо Механізму розширеного фінансування, незважаючи на рішення України стосовно єврооблігацій, термін погашення яких настає у грудні 2015 року.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити