За ініціативою Міністерства фінансів в Україні буде створено міжрегіональну митницю Державної фіскальної служби. Сьогодні відповідний проект постанови було схвалено на засіданні Уряду.


В чому суть?

Міжрегіональна митниця ДФС буде утворена для посилення контролю над роботою місць митного оформлення та зменшення зловживань.

Як це буде працювати?

Співробітники міжрегіональної митниці займатимуться аналізом ризиків і в разі необхідності виїжджатимуть без попередження на будь-яку митницю для оперативного втручання.

На період їхнього перебування працівники відповідної митниці відсторонюються від виконання своїх обов’язків, а працівники міжрегіональної митниці починають діяти згідно з наданими їм повноваженнями.

Зокрема, міжрегіональна митниця ДФС матиме право здійснювати повний митний контроль, перевіряти відомості у митних деклараціях та правильність нарахування митних платежів, виявляти та припиняти порушення законодавства як з боку суб’єктів ЗЕД, так і з боку працівників ДФС при здійсненні ними митних формальностей.

Створення Міжрегіональної митниці не передбачає збільшення штату ДФС.

Що це дає?

  • забезпечить ефективну роботу по боротьбі з митними правопорушеннями;
  • підвищить ефективність митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України;
  • поліпшить результативність виконання завдань та функцій ДФС;
  • допоможе у боротьбі з контрабандою та корупцією на митниці.

Інші ініціативи Мінфіну в рамках реформи митниці:

  1. Запроваджено автоматизовану систему «Єдине вікно» в пунктах пропуску та у місцях митного оформлення товарів. Результат: значно спрощені митні процедури та зменшено час на їх проведення. Це полегшить ведення бізнесу та усуне можливості для корупції на митниці.
  2. Запроваджено фото- та відеофіксацію митних перевірок. Результат: більший контроль над працівниками митниці та зменшення корупції.
  3. Введено мобільні групи та координаційний центр для контролю над митницею. Результат: раптові перевірки мобільними групами мають зменшити корупцію та зловживання на митниці.
  4. Запроваджено автоматичний розподіл митних декларацій. Результат: тепер митники більше не зможуть маніпулювати документами та обирати, який товар розмитнювати. Це має значно зменшити корупцію.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити