За пропозиції Міністерства фінансів Уряд підвищить ефективність використання державних коштів

3/30/16

За пропозицією Міністерства фінансів, Уряд підвищить ефективність використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади, інших державних органів та державних підприємств. Відповідне рішення сьогодні було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України.

Міністерство фінансів активно працює над підвищенням ефективності та раціональності використання коштів платників податків та, як результат, підвищенням якості надання державних послуг та обсягу соціальної допомоги тим громадянам, що дійсно потребують її.

Ухвалена постанова містить перелік заходів, що допоможе досягти цієї мети, оскільки дозволить скоротити видатки, що є непрофільними для державних установ і не впливають на якість їхньої роботи. Так, дана постанова забороняє державним органам та держпідприємствам купувати формений одяг, сплачувати за чартерні рейси, службове використання понад одного легкового автомобіля, за здешевлення харчування для працівників за рахунок державних коштів, а також використовувати державні кошти для проведення заходів з відзначення пам’ятних та історичних дат, ювілеїв тощо.

Окрім того, з метою ефективного використання страхових внесків, що сплачуються громадянами України, постанова обмежує видатки на організацію роботи (організаційно-управлінські витрати, капітальні вкладення) соціальних фондів.

Водночас, зазначена постанова дозволить значно спростити, - у рамках коштів, передбачених на їх утримання, - фінансування для підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення державних органів, а відтак – дозволить підвищити ефективність роботи та стимулювати держслужбовців. Зокрема, постанова лібералізує підходи до використання затверджених обсягів бюджетних коштів, які були передбачені попередньою постановою від 01.03.2014 №65, і знімає заборону на придбання меблів, побутової техніки, проведення ремонту, встановлення доплат за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, здійснення заповнення вакантних посад тощо.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити