За ініціативи Міністерства фінансів Уряд затвердив Постанови, що дозволять запровадити в дію систему електронного адміністрування реалізації пального

2/24/16

За ініціативи Міністерства фінансів, 24 лютого Уряд затвердив Постанови, що регулюють порядок роботи системи електронного адміністрування реалізації пального та ведення Єдиного реєстру акцизних накладних. Міністерство фінансів продовжує працювати над забезпеченням прозорості процедури адміністрування податків та спрощенням податкової звітності.

З цією метою з 1 липня 2015 року було запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ, що сприяло ліквідації "податкових ям” та корупційних схем із податку на додану вартість. Черговим кроком на цьому шляху є запровадження з 1 березня 2016 року системи електронного адміністрування реалізації пального та введення електронної акцизної накладної, що стане ефективним засобом для боротьби з тіньовим обігом пального.

Затверджені Урядом постанови, прийняті на виконання Закону України від 24.12.2015 № 909-VIII, визначають порядок реєстрації платників акцизного податку з пального в електронному Реєстрі, відкриття та закриття електронних рахунків таким платникам; порядок роботи системи електронного адміністрування реалізації пального.При здійсненні всіх операцій з реалізації палива на внутрішньому ринку будуть складатися акцизні накладні, які діятимуть аналогічно за податковими накладними з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям та реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних.Таким чином, ухвалені Кабміном постанови запровадять дієвий механізм електронного контролю за обігом та обсягами пального на внутрішньому ринку, а також унеможливлять ухилення від оподаткування з боку недобросовісних нафтотрейдерів та сприятимуть зменшенню тіньового сегмента і контрабанди на ринку нафтопродуктів.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити