В.о. Міністра фінансів Оксана Маркарова представила у Верховній Раді проект Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік»

9/21/18

21 вересня на пленарному засіданні Верховної Ради України в.о. Міністра фінансів Оксана Маркарова представила проект Закону України «Про державний бюджет України».

У своєму виступі вона зазначила, що попередні три роки Державні бюджети України були дзеркалом реальної ситуації в країні, чітко відображали реальні надходження, але також давали розуміння, які з пріоритетів забезпечені і підтримані ресурсами.

«Кожен бюджет, починаючи від 2015 року, який був найскладнішим, також привносив нові реформи – децентралізація, освітня реформа, реформа охорони здоров’я, пенсійна, дорожній фонд, дерегуляція, приватизація, корпоративне управління. Саме через державний бюджет, через додавання конкретних бюджетних програм чи зміни в додатках, ці реформи та дрібніші, але не менш важливі, зміни стали реальними», — зазначила вона.

Основними задачами, які містить в собі «Бюджет розбудови країни», — є утримання макростабільності та зменшення дефіциту, прискорення економічного зростання, забезпечення миру та суверенітету нашої держави через фінансування безпеки та оборони, розвиток людського капіталу шляхом проведення реформ системи охорони здоров’я та освіти, поліпшення надання державної соціальної підтримки, впровадження ефективного врядування шляхом реформи державного управління, децентралізації і реформи системи управління державними фінансами, збільшення підзвітності, прозорість та контролю як за складанням, так і за схваленням і наступним виконанням бюджету.

«Цей проект бюджету відображає нашу відданість безпеці, розвитку та добробуту українського народу. Чим більше зростатиме наша економіка, тим швидше ми зможемо зробити необхідні зміни, тим більш позитивні результати будуть відображені не тільки в макроекономічних звітах, але й будуть відчуватися українськими громадянами, — підеркслила Оксана Маркарова і запевнила в повній співпраці з боку Мінфіну та всієї урядової команди на найближчі місяці для ухвалення головного фінансового документу країни.

Як повідомлялося, загальний ресурс держбюджету на 2019 рік становить 1 108,1 млрд. грн., в тому числі по загальному фонду 994,0 млрд. грн.(+84,6 млрд. грн до 2018 року): доходи – 916,1 млрд. грн.; дефіцит – 69,6 млрд. грн.; повернення кредитів – 8,3 млрд. гривень.

Доходи проекту держбюджету на 2019 рік складають 1 008,4 млрд. грн., в тому числі загального фонду – 916,1 млрд. гривень. Видатки та надання кредитів державного бюджету складають 1 108,1 млрд. грн., в тому числі загального фонду – 994,1 млрд. гривень.

Проект Державного бюджету України на 2019 рік

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити