Відбулось засідання Колегії Міністерства фінансів України за участю Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка

7/27/15

Сьогодні, 27 липня, під головуванням Міністра Наталії Яресько відбулось засідання Колегії Міністерства фінансів України за участю Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Участь у роботі колегії також взяли заступники Міністра фінансів, керівники департаментів Міністерства, керівництво Державної фіскальної служби та Державної служби фінансового моніторингу, народні депутати України, представники громадських організацій, ЗМІ.

Міністр фінансів України Наталія Яресько під час Колегії доповіла про стан виконання Міністерством фінансів Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди та Стратегії сталого розвитку “Україна-2020” у 2015 році. Також були підведені підсумки роботи Міністерства за перші 7 місяців 2015 року та окреслені пріоритети подальшої діяльності відомства.

«Коли більш ніж півроку тому було сформовано діючий Уряд, економіка України була у надзвичайно важкому стані – в т.зв. «реанімації». Тож перед Міністерством стояли вкрай важливі виклики та завдання – оздоровлення системи державних фінансів та стабілізація фінансово-бюджетної і банківської системи України. З цими завданнями ми впоралися: за ці півроку нам вдалось забезпечити стабільність та безперервне функціонування бюджетної та фінансової артерій України», - зазначила на початку виступу Н.Яресько.

Основне питання порядку денного засідання стосувалося ключових реформ Міністерства фінансів. Зокрема, учасники обговорили поточні результати впровадження бюджетної децентралізації, інституційної реформи Державної фіскальної служби, стратегії розвитку державних банків, реформи фінансування системи державного управління та підвищення ефективності роботи Міністерства фінансів, а також стану розробки податкової реформи в Україні.

Як наголосила Міністр, прийняття бюджету на 2015 рік та Урядової програми економічних реформ відкрило на початку цього року шлях до нової кредитної угоди з МВФ обсягом $17,5 млрд та до підтримки інших міжнародних партнерів на суму понад $7,5 млрд. Міністерство забезпечило виконання зобов’язань в рамках програми співробітництва з МВФ, що дозволило отримати Україні в березні цього року $5 млрд у вигляді першого траншу, а також виконання попередніх та структурних "маяків", необхідних для отримання другого траншу кредиту обсягом $1,7 млрд.

«Одним із важливих досягнень Міністерства за ці півроку є збалансування державних фінансів та приведення їх реального дефіциту до розміру, що має фінансуватися за рахунок не емісійних джерел. Для цього був прийнятий реалістичний бюджет на 2015 рік та зміни до нього, що дало змогу, зокрема, підвищити видатки на обороноздатність країни, підвищити соціальний захист найбільш вразливих верств населення шляхом надання прямих субсидій на компенсацію наслідків підвищення тарифів на газ, тепло (24,4 млрд. гривень). Водночас було знижено монетарний тиск на економіку за рахунок зниження дефіциту НАК «Нафтогаз України» та Пенсійного фонду», - підкреслила Міністр фінансів.

За словами Н.Яресько, в рамках проведення фіскальної децентралізації Міністерству вдалось збільшити ресурсну базу місцевих бюджетів на 37,7% від попереднього року, із одночасним збільшення повноважень органів місцевого самоврядування.

Також під час засідання Колегії особливу увагу було приділено реформуванню податкової сфери. Як зазначила Міністр фінансів, з метою спрощення системи оподаткування було зменшено кількість податків з 22 до 11, значно розширено базу оподаткування та зменшено можливості для ухилення від сплати податків. Зокрема, серед досягнень Міністерства у цій галузі – запровадження електронного адміністрування ПДВ, обов’язкового використання РРО для платників єдиного податку третьої групи (з річним доходом – понад 1млн грн.), проведення інституційної реформи Державної фіскальної служби тощо. Наразі Міністерство фінансів в рамках Цільової команди з проведення податкової реформи прораховує вплив конкретних податкових моделей на бюджет країни, що дозволить вже в найближчий час підготувати проект нового Податкового кодексу.

«Попереду ще багато роботи. Ми усвідомлюємо зовнішні та внутрішні ризики розвитку нашої економіки, але в нас є чітке бачення того, як забезпечити подальше оздоровлення системи державних фінансів та закласти підвалини для відновлення економічного зростання», - підкреслила Н.Яресько.

Водночас ключовими пріоритетами подальшої діяльності Міністерства фінансів було визначено:
· завершення реструктуризації зовнішніх комерційних зобов’язань з метою зниження тиску на платіжний баланс країни та стабілізації боргового навантаження;
· представлення проекту податкової реформи, мета якої - розширення податкової бази, детінізація економіки, створення більш справедливого податкового навантаження всередині країни, а також забезпечення більш сприятливого інвестиційного клімату в Україні;
· підготовка проекту державного бюджету на 2016 рік, який має посилити соціальний захист громадян та забезпечити фінансування оборони на рівні поточного року в 5% від ВВП;
· модернізація управління державними фінансами шляхом запровадження електронних послуг (е-закупівлі, система «Прозорий бюджет»).

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити