Відбулось перше засідання Міжвідомчої робочої групи з реформи ДФС

1/31/19

Сьогодні відбулась установча зустріч Міжвідомчої робочої групи з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику.

До складу робочої групи увійшли провідні експерти, представники органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій, народні депутати України.

«Реформа ДФС є однією із найскладніших у сфері відповідальності Мінфіну, як з огляду на обсяг роботи, так і протидії, яку реформа може викликати. Проте ми свідомо пішли цим шляхом. Міжвідомча робоча група – це саме той формат, який дозволить досягти результату - перетворити митницю та податкову у дві сучасні та ефективні служби. При цьому важливо здійснити реформу непомітно та безболісно для бізнесу», - сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов у вступному слові засідання.

На зустрічі визначили такі основні завдання робочої групи:

  • Підготовка пропозицій щодо формування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику, та плану заходів з реалізації концептуальних напрямів її реформування;
  • Визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику;
  • Удосконалення нормативно-правової бази з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику

Робоча група здійснюватиме аналіз пропозицій щодо реформування державної податкової та митної служб та подаватиме на розгляд Кабінету Міністрів розроблені рекомендації. Це сприятиме впровадженню міжнародного досвіду у сфері побудови ефективної організаційної та функціональної структури органів державної влади, які реалізують податкову та митну політику.

Довідково

18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів схвалив постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби як окремих центральних органів виконавчої влади. Кабінет Міністрів спрямовуватиме та координуватиме діяльність цих служб через Міністра фінансів України.

Постанова враховує рекомендації Міжнародного валютного фонду та завдання, визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити