Відбулася презентація проекту Податкової реформи Міністерства фінансів

9/4/15

3 вересня на засіданні Національної ради реформ Міністерство фінансів презентувало своє бачення проекту Податкової реформи.

У заході, що проходив під керівництвом Президента Петра Порошенко, взяли участь Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, члени Уряду та представники Національної ради реформ.

На початку своєї презентації Міністр фінансів Наталія Яресько зазначила, що за півроку роботи Цільової команди з розробки податкової реформи було вивчено досвід реформування багатьох успішних країн, проаналізовано пропозиції та ініціативи бізнесу та громадськості, аби побудувати в Україні податкову систему, яка буде надихати бізнес, стимулювати його здійснювати інвестиції, збільшувати виробництво товарів та послуг та створювати робочі місця; забезпечуватиме справедливість, прозорість та солідарність в системі, та забезпечить покращення якості державних послуг для бізнесу.


За словами Міністра фінансів, дотримання ключових принципів, на яких Міністерство базує свій проект податкової реформи, – справедливість, прозорість, відповідальність та ефективність – забезпечить, з одного боку, створення сприятливого бізнес-клімату, а з іншого – фінансування критично важливих видатків бюджету.

«На наше переконання, саме принципи – це те, що має бути наріжним каменем у податковій реформі. Лише побудувавши податкову систему, що базується на цих принципах, ми піднімемо рівень довіри громадян та бізнес-спільноти до податкової системи, а в перспективі забезпечимо зростання податкової культури в нашій країні», - зауважила Н.Яресько.

У своєму виступі Міністр фінансів також зазначила, що основне завдання податкової реформи – зменшити податкове навантаження на законослухняних громадян і чесний бізнес, та водночас повернути в податкове поле тих, хто ухиляється від сплати чи мінімізує податки.

Під час презентації проекту Податкової реформи було також окреслено основні засади обраної лінійної моделі податкової системи, що полягає у встановленні «плоских ставок» - 20% ПДФО, 20% ПДВ, 20% ЄСВ і 20% з податку на прибуток.


"По-перше, це означає значне спрощення адміністрування податків. Наразі в Україні лише по цих чотирьох податках існує понад 90 різних ставок, що використовуються податковими органами. Запровадивши одну ставку податку, ми забезпечуємо простіші правила обрахування податків, а отже – легше адміністрування та менший простір для суб’єктивізму перевіряючих органів. По-друге, лінійна модель означає встановлення рівних та справедливих податкових правил, незалежно від сектору економіки, чи від того, ти фізична особа чи підприємець", - зазначила Міністр фінансів.

За результатами засідання Національної ради реформ, її учасники прийшли до згоди наступного тижня продовжити обговорення проекту податкової реформи.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити