Відбулась перша установча зустріч Спільної робочої групи міністерств та міжнародних партнерів-донорів щодо питань фіскальної децентралізації

10/5/15

29 вересня відбулася перша установча зустріч Спільної робочої групи між представниками ключових міністерств, у тому числі Міністерства фінансів, та міжнародних партнерів-донорів з фіскальної децентралізації. Спільна робоча група діятиме як постійна платформа для технічних консультацій між міжнародними партнерами-донорами, Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та інших міністерств щодо фінансових і бюджетних аспектів впровадження реформи з децентралізації в Україні.

Основною метою Спільної робочої групи є координація технічної підтримки донорів, які разом з урядом та місцевими органами влади працюють над розвитком місцевого самоврядування та зміцненням системи міжбюджетних стосунків. Ця ініціатива стане невід’ємною частиною широкого механізму координації реформ та донорської допомоги в Україні, та буде працювати як одна з тематичних робочих груп в рамках Національної ради реформ і в партнерстві з іншими ключовими міністерствами. В рамках цієї платформи відбуватиметься погодження пріоритетів та стратегічних завдань у сфері фіскальної децентралізації, а також розробка та підтримка технічних проектів для їх реалізації.

Фіскальна децентралізація належить до реформ, основні засади та перші кроки якої були визначені Коаліційною угодою, Програмою діяльності Кабінету Міністрів та Стратегією сталого розвитку «Україна - 2020» і вже є реалізованими у вигляді масштабних змін, внесених до Бюджетного та Податкового кодексів. В рамках цих, перших кроків, вже модернізовано філософію горизонтального бюджетного вирівнювання, збільшено ресурсне забезпечення місцевого самоврядування, запроваджено нові місцеві податки, лібералізовано систему місцевих запозичень.

Наступні пріоритети в роботі щодо зміцнення міжбюджетних стосунків та фінансового забезпечення місцевого самоврядування потребують формування нового порядку денного. На поточному етапі ключовою задачею є вдосконалення запроваджених нововведень, а також підготовка фінансової архітектури для очікуваних змін у адміністративно-територіальній системі та в управлінні основними секторами, що фінансуються з місцевих бюджетів – освіті, охороні здоров’я, соціальних послугах для вразливих категорій населення. Спільна робоча група вже розпочала консультації для узгодження цих наступних пріоритетів та питань, вирішення яких потребуватиме технічної донорської підтримки.


Очікується, що робочі зустрічі Спільної робочої групи проходитимуть щомісяця. Крім того, можливе проведення додаткових окремих тематичних зустрічей.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити