Відбулась панельна дискусія з питань створення ефективного фондового ринку та залучення інвестицій за участю заступника Міністра фінансів Артема Шевальова

9/28/15

24-25 вересня 2015 року в рамках Одеського фінансового форуму відбулась панельна дискусія з питань створення в Україні ефективного фондового ринку та залучення інвестицій за участю заступника Міністра фінансів Артема Шевальова.

Серед учасників заходу були також присутні заступник Голови НБУ Олег Чурій, член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов, представники фінансових установ країни та міжнародні експерти.

В ході панельної дискусії заступник Міністра фінансів Артем Шевальов зосередився на питаннях взаємодії Міністерства та фондового ринку, зокрема, на стратегії відомства щодо нарощення ліквідності та планах щодо залучення державних і комерційних банків до управління державною ліквідністю.

"Для побудови ефективного фондового ринку в Україні важлива роль Міністерства фінансів. Тож ми будемо прагнути до розширення лінійки фінансових інструментів, які пропонуємо ринку", - зазначив під час виступу Артем Шевальов.

Під час дискусії було також зазначено, що цього року Мінфін крім докапіталізації держбанків, НАК "Нафтогаз України" і кредитування Фонду гарантування практично не випускав ОВДП, виходячи на ринок переважно з розміщенням доларових паперів, у зв'язку з чим на ринку є значний відкладений попит.

За словами А.Шевальова, Міністерство фінансів не планує виходити на ринок державних цінних паперів із розміщенням облігацій внутрішньої держпозики до кінця 2015 року. Це пов’язано із високими залишками на єдиному рахунку Держказначейства і на валютних рахунках уряду.

"Реалії такі, що до кінця 2015 року Міністерство фінансів не передбачає виходу на ринки гривневих цінних паперів. Водночас, до кінця першого кварталу 2016 року ми будемо готові повернутися до питання випуску якихось цінних паперів. Все буде залежати від від успішності політики НБУ та виконання дохідної частини держбюджету", – заявив А.Шевальов.
Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити