Верифікація дозволяє підтримати тих, хто справді потребує допомоги, і виявити шахраїв у сфері соціальних виплат

11/20/18

З 2016 року Міністерство проводить верифікацію соціальних виплат, щоб забезпечити їх адресність і ефективне використання бюджетних коштів.

Верифікація дозволяє державі виявити шахраїв у сфері соцвиплат та вивільнити додаткові кошти для тих, хто справді потребує допомоги.

«Перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій протягом січня – вересня 2018 року показали, що понад 68 тис. осіб отримують декілька субсидій за різними адресами. Або інший випадок – громадянин купив автомобіль Mercedes-Benz вартістю понад 1,3 млн гривень і оформив субсидію у розмірі 2000 гривень. Таких випадків багато, і це несправедливо. Зупинка процесу верифікації призведе до росту зловживань коштами платників податків», – сказав Юрій Гелетій, заступник Міністра фінансів.

З початку року Мінфін скерував близько 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки достовірності інформації, поданої отримувачами субсидій. Завдяки цьому вдалося запобігти неефективному використанню 5,9 млрд гривень, а 46,5 млн гривень – повернути в бюджет.

Проводячи верифікацію, Мінфін жодним чином не втручається в особисте чи сімейне життя громадян. Наразі відомство працює з даними, які отримані до 11 жовтня 2018 року на основі чинних нормативно-правових актів.

«Ми вдячні народним депутатам, які ініціювали зміни до Бюджетного кодексу з урахуванням нещодавнього рішення Конституційного суду. Для комплексного врегулювання питань із проведення верифікації Мінфін вже розробив і подав на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Процес верифікації субсидій продовжується, оскільки це в інтересах як платників податків, так і одержувачів державної допомоги», – додав Юрій Гелетій.

Мінфін завершує впровадження нової сучасної автоматизованої інформаційно-аналітичної платформи, яка значно підвищить оперативність, якість та прозорість процесу верифікації.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити