Верховна Рада підтримала у другому читанні проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (№9260)

11/23/18

Верховна Рада ухвалила законопроект № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

За ухвалення відповідного законопроекту проголосувало 236 народних депутатів.

Втілення цього закону дозволить забезпечити збалансованість бюджетних надходжень у 2019 році. Крім того, він спрямований на реалізацію зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію із Європейським Союзом.

Законопроект передбачає, зокрема:

  • Зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро. При цьому норма про «три посилки» скасована, оскільки поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження;
  • Збільшення ставок екологічного податку з 1 січня 2019 року. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну з метою стимулювання підприємств до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС.
  • Індексація ставок акцизного податку з тютюнових виробів на 9% з 1 липня 2019 року;
  • Удосконалення електронної системи контролю за обігом палива з 1 липня 2019 року, що дозволить збільшити надходження акцизного податку на паливо.
  • Збільшення ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2%: з 29%/14% до 31%/16% (в залежності від глибини залягання) та залізної руди на 0,8% з 8 до 8,8%;
  • ставка рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів збільшується на 50%;
  • До кінця 2022 року буде продовжена норма, яка звільняє ввезення в Україну транспортних засобів, оснащених лише електродвигунами, від сплати ПДВ.

Втілення цього закону дозволить збільшити надходження до зведеного бюджету (в умовах 2019 року) у обсязі 6,3 млрд. грн, із них до державного бюджету 5,9 млрд. гривень.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити