В Україні відбудуться збори групи країн-членів МВФ та Світового банку

3/10/16

3-5 червня в Україні відбудуться збори групи країн-членів Міжнародного валютного фонду та Світового банку на чолі з Королівством Нідерландами.

Розпорядження щодо підготовки України до даних зборів сьогодні було ухвалено Урядом. Дані збори відбуватимуться в Україні вперше і мають на меті посилення координації між країнами-членами двох міжнародних фінансових організацій, зокрема в ключових питаннях політик МВФ та СБ. Згідно з ухваленим розпорядженням, відповідальними за проведення заходу визначено Національний банк України та Міністерство фінансів України.

Ключові факти щодо зборів групи країн-членів МВФ та Світового Банку:

Оскільки МВФ нараховує 188 країн-членів, то для полегшення координації роботи з країнами їх поділено на групи, близько по 15 країн в кожній. Очолює групу країна, у якої є найбільша квота в групі.

Україна входить до складу групи країн-членів МВФ та Світового банку, що також об’єднує Нідерланди, Бельгію, Люксембург, Болгарію, Ізраїль, Румунію, Хорватію, Грузію, Кіпр, Молдову, Вірменію, Боснію та Герцеговину, Македонію, Чорногорію. Головує у групі Королівство Нідерланди.

Збори групи проводяться щороку на ротаційній основі.

На зборах в Україні 3-5 червня будуть присутні представники країн-членів даної групи, а також керівництво МВФ та Світового банку.

Питання проведення чергового засідання групи, що відбувається раз на рік в одній із країн, що входять до її складу, було погоджено з Україною під час щорічних зборів МВФ та Світового банку в м. Ліма (Перу) у жовтні 2015 року.

В Україні збори мали проводитись у 2014 році, але у зв’язку з подіями на Сході їх було перенесено на 2016 рік.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити