В рамках підготовки середньострокової Бюджетної декларації на 2019-2021рр. у Мінфіні розпочались погоджувальні наради з Міністерствами

5/16/18

В рамках розробки Основних напрямів бюджетної політики (Бюджетної декларації) на 2019-2021 роки у Міністерстві фінансів розпочались погоджувальні наради з головними розпорядниками - міністерствами, що формують політику щодо бюджетних показників на наступні три роки.

Зокрема, 15 травня під головуванням Міністра фінансів Олександра Данилюка та заступника Міністра Сергія Марченка відбулась перша погоджувальна нарада з Міністерством охорони здоров’я, де було обговорено основні підходи до планування середньострокових показників бюджету на 2019-2021 роки.

У чому суть?

Під час зустрічі представники обох Міністерств обговорили основні показники виконання минулорічного бюджету в рамках поставлених стель видатків та орієнтовні показники на наступні три роки.

В результаті наради обидві сторони погодились, що первинна медицина разом з екстренною допомогою мають бути профінансовані в повному обсязі.

Обговорення стосовно розподілення бюджетних ресурсів на інші напрямки ще триватиме.

Разом з тим, у наступних роках фінансування розпочатих у 2018 році ініціатив буде продовжуватись.

Насамперед, мова йде про виділення коштів бюджету на функціонування новоствореної Національної служби здоров’я, розпочату програму “Доступні ліки” тощо.

«Ми постійно відзначаємо, що гідне фінансування системи охорони здоров‘я є одним з пріоритетів нашої роботи. Планування видатків на 2019-2021 роки не є винятком», - зазначив Олександр Данилюк.

Що це дає?

За словами заступника Міністра Сергія Марченка, Міністерству фінансів потрібно розуміти, яке бачення у інших Міністерств щодо бюджетної політики у наступних роках, адже мова йде про трирічну перспективу. Тож для ефективного планування розподілення видатків необхідно врахувати потреби всіх Міністерств.

Що далі?

Загалом цього тижня планується провести низку таких погоджувальних нарад з усіма Міністерствами задля узгодження бюджетної політики, що буде проводитись у наступних 2019-2021 роках.

Для Мінфіну важливо, щоб бюджет розраховувася на середньострокову перспективу, адже це є ключовим завданням бюджетної реформи Уряду. Запровадження середньострокового бюджетного планування - запорука стабільного розвитку країни, яка забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити