В рамках боротьби з нелегальним обігом алкогольних напоїв мінімальні ціни на них буде підвищено

6/19/15

Міністерство фінансів України на чисельні звернення суб’єктів господарювання розробило, - а Уряд на своєму засіданні 17 червня ухвалив – Постанову, що дозволить ефективніше боротися з нелегальним обігом алкогольних напоїв.

Мета Міністерства фінансів – розширення бази оподаткування за рахунок детінізації економіки, боротьби з ухилянням від сплати податків, зокрема – у сфері алкогольної промисловості.

Сьогодні в Україні діють мінімальні ціни на алкогольну продукцію, які було затверджено у червні 2014 року. Мета запровадження мінімальної ціни – це боротьба з «незаконним» виробництвом та обігом алкогольних напоїв. Завдяки ній зменшуються можливості продавати нелегально вироблену продукцію по цінам, нижчим за ціни ліцензованої продукції (а отже, продукції, що має перевірену якість), і тим самим стимулювати населення купувати неякісний товар.

Водночас, через девальвацію національної валюти, зростання цін на енергоносії, сировину та інші складові собівартості алкогольної продукції, що відбулися в Україні на протязі останнього року, мінімальні ціни на алкогольну продукцію, затверджені ще влітку 2014 року, стали нижчими за її собівартість. Таким чином, рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль «запобіжника» проти продажу контрафакту.

Саме тому Міністерство фінансів запропонувало Урядові привести розмір мінімальних цін на неї у відповідність з реаліями ринку. Цього допоможе досягти прийняття Постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957». Згідно з нею, розмір мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої буде підвищено: на горілку – на 25%; на коньяк – в середньому 31%; на вина – на 35%. Одночасно, Міністерство зазначає, що дане підвищення не матиме суттєвого впливу на рівень споживчої інфляції в Україні, оскільки витрати на придбання алкогольної продукції, за даними Державного комітету статистики, складають лише близько 2,4% у споживчому кошику українців.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити