8 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права у Мінфіні проведено тренінг з питань дотримання законодавства при розробленні нормативно-правових актів Міністерства, а також недопущення порушень прав людини при формуванні Міністерством державної політики у відповідних сферах. У тренінгу взяли участь держслужбовці, які за результатами відкритого конкурсу, почали працювати в Міністерстві у 2017 році.

Зокрема, нові працівники ознайомилися з деталями розроблення, розгляду, прийняття та офіційного оприлюднення нормативно-правових актів, які здійснюються за визначеною процедурою. Важливо зазначити, що процедурний характер нормотворчої діяльності зменшує вірогідність помилкових рішень, забезпечує створення справедливих та ефективних норм права. Додержання процедури розгляду, прийняття та набрання чинності нормативно-правовими актами є однією з умов легальності нормотворчого процесу.

Окрім того, учасники розглянули механізм реалізації і захисту прав людини, особливості розроблення та прийняття різних видів нормативно-правових актів. Особливу увагу було приділено дотриманню законодавчої та нормопроектувальної техніки. Адже їх належний рівень є надійним гарантом правильного застосування законодавства та повної його відповідності волі законодавця, сприяє утвердженню в державі принципу верховенства закону, реалізації і захисту прав людини.


Довідково:
Відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149 Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити