“В громадян України з’явилося нове джерело для фінансування підвищення енергетичної ефективності їх домівок”, - Міністр фінансів Наталія Яресько

4/7/16

В українських громадян з’явилося нове джерело для фінансування підвищення енергетичної ефективності їх домівок, що допоможе знизити енергоспоживання серед населення, і тим самим - полегшити реформування українського енергетичного сектору в цілому задля посилення енергетичної безпеки нашої країни. Про це заявила Міністр фінансів Наталія Яресько під час презентації нової програми ЄБРР з підтримки енергоефективної модернізації житла «IQ energy», яку було презентовано 7 квітня. Участь у презентації також взяли представники Європейського Союзу, Східноєвропейського Партнерства у сфері енергоефективності та довкілля (E5P), а також Шведського агентства з міжнародного розвитку і співпраці (Sida).

Уряд України активно стимулює енергоефективні заходи та зменшення енергоспоживання населенням, що є одним з напрямків реформи енергетики, яка направлена на забезпечення прозорості енергетичного сектору, створення стимулів для інвестицій в ньому, а також забезпечення енергетичної безпеки країни. В рамках цієї політики, Міністерство фінансів співпрацює з міжнародними партнерами України задля залучення довгострокового фінансування, що допоможе у досягнені цієї мети. Важливим кроком на цьому шляху є нова програма ЄБРР з підтримки енергоефективної модернізації житла «IQ energy», мета якої - допомогти громадянам України переходити до раціонального споживання енергоресурсів у побуті.

Уряд зміг за два роки знизити дефіцит “Нафтогазу” з близько $10 млрд у 2014 році до, згідно з прогнозами, нуля у 2016-му, одночасно підвищивши прозорість та якість корпоративного управління цієї компанії, та надати 35 млрд грн прямих субсидій на компенсацію підвищення енерготарифів тим громадянам, що потребують підтримки з боку держави. Закон про ринок газу, що було ухвалено Верховною Радою, підвищить конкуренцію на цьому ринку, що допоможе знизити ціни на газ для кінцевих споживачів. А для залучення інвестицій в енергетичний сектор Уряд ліквідує монополію Нафтогазу на транспортування та зберігання газу.

В рамках програми ЄБРР надасть кредитування обсягом 75 млн євро трьом українським банкам («Мегабанку», УкрСиббанку та «ОТП Банку»), які, в свою чергу, пропонуватимуть фізичним особам та ОСББ довгострокові кредити для широкого спектра заходів щодо підвищення енергоефективності, які включають утеплення житла, установку сучасних енергоефективних вікон, газових котлів, модернізацію системи теплопостачання або установку сонячних теплових систем. Позичальникам, що відповідатимуть критеріям програми, буде компенсовано від 15% до 35% їхніх інвестицій в енергозберігаючі технології та матеріали.

«Ми щиро вдячні ЄБРР за черговий важливий крок у підтримці підвищення енергетичної незалежності України і закликаємо громадян активно користуватися можливістю, наданою нашими партнерами, для зменшення енергоспоживання у своїх домівках», - зазначила з цього приводу Міністр Н. Яресько.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити