Уряд представив у парламенті звіт про виконання державного бюджету на 2014 рік та основні напрямки бюджетної політики на 2016 рік (Бюджетну резолюцію)

6/17/15

На пленарному засіданні 16 червня Верховна Рада України заслухала звіт Міністра фінансів Наталії Яресько про виконання державного бюджету на 2014 рік та про основні напрямки бюджетної політики на 2016 рік.

У своїй доповіді Міністр зазначила, що у 2014 році Уряд забезпечив виконання та фінансування всіх гарантованих державою соціальних та фінансових зобов’язань, забезпечив збільшене фінансування оборони та безпеки, виконання всіх зовнішніх і внутрішніх зобов’язань по державному боргу.

«Попри складну економічну, політичну ситуацію в країні, збройний конфлікт на сході, у 2014 році Урядом були вжиті рішучі кроки щодо збалансування бюджету, його переорієнтації на потреби оборони з одночасним проведенням реформ у податковій та бюджетній сферах. Все це дозволило забезпечити виконання державою своїх функцій та стабільне функціонування бюджетної сфери», - наголосила Наталія Яресько.

Після виступу Міністра Верховна Рада прийняла до відома звіт про виконання закону про державний бюджет на 2014 рік.

Презентуючи основні напрями бюджетної політики на 2016 рік, Наталія Яресько зазначила, що цей документ розроблено на основі Програми діяльності Кабінету Міністрів та стратегічних документів - Коаліційної угоди і Стратегії сталого розвитку "Україна-2020". Окрім того, документ грунтується на положеннях програм співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

В ході засідання парламенту Міністр фінансів заявила, що до ключових підходів бюджетної політики на 2016 рік входить збільшення дохідної частини бюджету «через розширення бази оподаткування, боротьбу з оптимізацією і несплатою податків, контрабандою на кордоні, а також запровадженням нової культури плати податків серед громадян та бізнесу».

Міністр фінансів також запевнила, що у 2016 році планується зменшення видатків на утримання державних апаратів, виплата в повному обсязі субсидій, запровадження нової податкової системи, збільшення фінансування оборони і безпеки, продовження оптимізації у сферах освіти і медицини, а також посилення бюджетної децентралізації.

«У бюджетній резолюції на 2016 рік визначено номінальні доходи ВВП 2,106 трлн, темпи зростання реального ВВП - 2%, індекс споживчих цін від грудня до грудня - 9%, індекс цін виробників - 12%. Прогнозований середній курс гривні до долара в 2016 році - на рівні 22,5 грн/$», - заявила Наталія Яресько.

Після обговорення Бюджетної резолюції народні депутати направили проект постанови № 2623 "Про основні напрями бюджетної політики на 2016 р." до профільного комітету парламенту на доопрацювання.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити