Уряд затвердив основні засади внутрішнього контролю та змінив порядок здійснення внутрішнього аудиту

12/14/18

12 грудня 2018 року Уряд затвердив Постанову № 1062, яка визначає основні засади внутрішнього контролю та змінює Порядок здійснення внутрішнього аудиту в державних органах.До тепер на рівні урядового нормативного акту не було врегульовано питання засад і єдиних підходів до організації внутрішнього контролю та визначення управлінської підзвітності і відповідальності керівників бюджетних установ.

Зокрема, Постанова визначає елементи системи внутрішнього контролю та питання, які мають бути врегульовані внутрішніми регламентами, запроваджує звітування Мінфіну про стан організації внутрішнього контролю. У свою чергу Мінфін буде роз’яснювати питання застосування Основних засад внутрішнього контролю.

Постанова також вносить зміни до організації та здійснення внутрішнього аудиту. Зокрема, запроваджує стратегічне планування діяльності з внутрішнього аудиту. Це дасть змогу забезпечити взаємозв’язок такої діяльності із загальною стратегією державного органу та визначати завдання підрозділу на наступні три роки. Окрім того, передбачено підписання декларації внутрішнього аудиту, в якій буде зазначена мета (місія), принципи незалежності, основні повноваження та обов’язки підрозділу внутрішнього аудиту. Інша новація передбачає можливість створення аудиторських комітетів для розгляду питань щодо діяльності з внутрішнього аудиту та її удосконалення. Актуалізуються функції, в тому числі виключаються невластиві функції підрозділів внутрішнього аудиту тощо.

З постановою можна ознайомитися за посиланням:https://goo.gl/bd3QvU

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити