Уряд визначив повноваження Міністерства фінансів з управління фіскальними ризиками

2/18/16

Кабінет Міністрів своїм рішенням визначив повноваження Міністерства фінансів у питаннях управління фіскальними ризиками. Дана постанова має на меті запровадити європейський підхід до оцінки діяльності державних підприємств та їх впливу на державний бюджет з використанням найкращих світових практик в питанні управління фіскальними ризиками.

У 2014 році держпідприємства понесли збитки в обсязі 115 млрд грн, що становить 7,2% від ВВП країни. В той час, як дані підприємства володіють активами сумарною вартістю 870 млрд грн., чи 22% від ВВП, загальний обсяг частини чистого прибутку та дивідендів на державну частку, сплачений ними до бюджету за результатами 2014 року, становить лише 0,7% від загального обсягу доходів держбюджету.

Низька ефективність державних підприємств створює значні фіскальні ризики для бюджету країни, зокрема зниження надходжень до бюджету через зниження перерахування податків та дивідендів державними підприємствами, потенційні загрози, що несуть в собі гарантовані державою боргові зобов'язання держпідприємств та хронічне недофінансування держпідприємств, що може призвести до збільшення потреб у прямому фінансуванні окремих видів діяльності з бюджету.

З огляду на це, Міністерство фінансів має на меті розпочати системну роботу щодо оцінки фіскальних ризиків від роботи держпідприємств, а також мінімізації негативного впливу діяльності державних підприємств на бюджет і фіскальну політику країни в цілому.

Прийняття даної постанови забезпечить створення системи управління фіскальними ризиками, яка має включати:
- визначення основних ризиків для бюджету внаслідок діяльності підприємств державної форми власності;
- оцінку розміру та вірогідності виникнення фіскальних ризиків;
- визначення політики та заходів, які допоможуть мінімізувати ризиків та негативний вплив на бюджет та імплементація цієї політики.

З цією метою в Міністерстві фінансів створено окремий структурний підрозділ, що буде займатися виявленням, моніторингом, звітністю та підготовкою стратегії для пом'якшення основних фіскальних ризиків, що присутні в державному секторі.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити