Уряд виділив додаткові 1,6 млрд грн на фінансування шкіл

11/15/16

Сьогодні на засіданні Уряд прийняв рішення про виділення додатково 1,6 млрд грн. освітньої субвенції на фінансування українських шкіл. Ці кошти виділені шляхом розподілу резерву та нерозподілених видатків освітньої субвенції для окупованих територій Донецької та Луганської областей і будуть направлені на посилення українських шкіл.

Зокрема, 816 млн грн. Уряд спрямовує на виплату заробітної плати вчителям та поточне утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Це дозволить повністю погасити заборгованість по зарплатам та в повному обсязі здійснити оплату праці вчителів.

Окрім того, 300 млн. грн. отримають об’єднані територіальні громади на оснащення шкіл засобами навчання, у тому числі навчальними комп'ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання. Ще 300 млн. грн. підуть на оснащення шкіл з поглибленим вивченням природничих та математичних предметів та опорних закладів засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики.

Також, Уряд виділив 200 млн. грн. на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування (70% – за рахунок освітньої субвенції, 30% – за рахунок коштів місцевих бюджетів). Це дозволить закупити більше 130 транспортних засобів для загальноосвітніх навчальних закладів.

У 2016 році це вперше виділяється фінансування на запропоновані напрями. Дане рішення є частиною комплексної реформи освіти. В рамках бюджетної реформи ініціював зміни у фінансуванні освіти, які покликані стимулювати системну реформу всієї галузі. Так Міністерство фінансів спільно з Міністерством освіти та науки та громадськими експертами працює над підвищенням якості освіти в Україні.

Мета Мінфіну в цьому напрямку – реформувати освіту через зміну фінансування. Завдяки цьому підвищиться ефективність державних витрат та буде забезпечено потреби громадян у якісній освіті. Особливий акцент в даному випадку робиться на фінансуванні саме освітніх послуг, а не приміщень. Саме тому Мінфін спрямовує гроші туди, де вони приносять більше користі людям, у даному випадку – в посилення шкіл.

Крім того, визначивши освіту одним з пріоритетних напрямків держбюджету на 2017 рік, Уряд в проекті бюджету-2017 передбачив зростання заробітної плати вчителів на приблизно на 50% в порівнянні з 2016 роком.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити