Уряд ухвалив законопроект, що вдосконалює систему регулювання аудиторської діяльності в Україні

3/30/16

За пропозицією Міністерства фінансів на засіданні Уряду було ухвалено проект закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Через недосконале регулювання ринку аудиторської діяльності сьогодні в Україні існують проблеми з якістю фінансової звітності підприємств та банків, що підвищує ризики їх банкрутства та створює проблеми в питанні довіри до них з боку потенційних інвесторів та (у випадку з фінансовими установами) населення.

Розроблений Міністерством фінансів законопроект має на меті підвищити якість аудиторських послуг в Україні через вдосконалення системи регулювання аудиторської діяльності у відповідності до міжнародних стандартів. В свою чергу, це дозволить:
- підвищити рівень довіри з боку інвесторів до фінансової звітності вітчизняних підприємств, в тому числі державних компаній;
- підвищити рівень довіри населення до українських банків, страхових компаній;
- відкриє українським аудиторам доступ на європейські ринки.

Даний законопроект також вигідний самим аудиторським компаніям, адже дозволить знизити витрати аудиторських компаній на навчання та сертифікацію в різних регуляторних органах.

Ухвалення даного законопроекту відповідає вимогам Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Гармонізація законодавства у сфері аудиту до європейських стандартів також є одним з орієнтирів України в рамках стратегії «Україна 2020».

Довідково:
- Законопроект розроблено за участі Світового банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного банку України, Нацкомфінпослуг, а також Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики.
- Законопроект забезпечить гармонізацію національного законодавства до норм ЄС (Директива Європейського Парламенту та Ради ЄС від 17 травня 2006 року № 2006/43/ЄС про обов’язковий аудит річної звітності та консолідованої звітності).
- Законопроект отримав позитивні висновки від Єврокомісії, Міжнародного форуму незалежних регуляторів аудиту (IFIAR), Ради фінансової звітності Великої Британії та Комісії аудиторського нагляду Федеративної Республіки Німеччина.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити