Уряд ухвалив рішення про вчинення правочину з державним боргом

10/4/17

Сьогодні Кабінет міністрів України підтримав постанову Міністерства фінансів «Про здійснення у 2017 році правочину з державним боргом».

У чому суть?

Мінфіну надається право, за згодою Національного банку України, здійснити обмін ОВДП, загальним обсягом у 219,6 млрд. гривень, які знаходяться у власності Національного Банку України, на нові ОВДП, які випускаються на умовах затверджених постановою «Про здійснення у 2017 році правочину з державним боргом».

В результаті репрофайлінгу ОВДП, які перебувають у власності Нацбанку, повинні бути конвертовані у нові довгострокові та довгострокові інфіляційні гривневі облігації різної терміновості з прив'язкою прибутковості до рівня інфляції. Погашення нових державних боргових зобов'язань перед Національним банком буде відбуватися рівномірно протягом тривалого періоду (з 2025 по 2047 рр).

Що це дає?

Репрофайлінг полегшить навантаження на державний бюджет за рахунок зміни термінів погашення і обслуговування ОВДП, які знаходяться у власності Національного банку України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити