​Уряд ухвалив зміни до Порядку попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях для цілей трансфертного ціноутворення

7/4/18

Сьогодні Уряд ухвалив зміни до Порядку попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях. За результатами цієї процедури укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення.

У чому суть?

07 грудня 2017 року Парламент ухвалив Закон № 2245-VІІІ щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, яким внесено зміни до процедури укладення договорів про попереднє узгодження ціноутворення.

Для приведення нормативно-правових актів Кабміну у відповідність до вказаних змін Мінфін підготував нову редакцію Порядку попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях.

Зокрема, Порядок передбачає:
- подання та розгляд заяви про проведення процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях;
- перелік документів, подання яких є необхідним для попереднього узгодження ціноутворення;
- підстави для припинення процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях;
- внесення змін до чинного договору;
- продовження строку його дії або дострокового припинення;
- дату набрання чинності договором про попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, тощо.

У разі дотримання умов договору про попереднє узгодження ціноутворення контролюючі органи не мають права приймати рішення про донарахування податкових зобов’язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору.

Що це дає?

- зменшує податкові ризики;
- це сприятиме можливості вирішувати без суперечок складні випадки трансфертного ціноутворення;
- спрощує податкове адміністрування для великих платників податків;
- зменшує витрати на контроль за трансфертним ціноутворення;
- запобігатиме тривалим та витратним процедурам, пов’язаним з перевірками та судовими справами.

Довідково:

Попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях – це процедура між великим платником податків та ДФС, під час якої узгоджуються критерії для визначення відповідності умов контрольованих операцій, що здійснюються або будуть здійснені великим платником по принципу «витягнутої руки» на підставі договору на обмежений строк (до 5 років).

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити