Уряд схвалив звіт про виконання держбюджету за 2016 рік

3/29/17

29 березня Міністр фінансів Олександр Данилюк на засіданні Уряду відзвітував про виконання держбюджету-2016.

Публічний звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» за доходами у сумі 616283,2 млн. гривень, за видатками – 684883,7 млн. гривень, за обсягом повернення кредитів – 5455,0 млн. гривень та за обсягом надання кредитів – 7116,6 млн. гривень з дефіцитом у сумі 70262,1 млн. гривень було одноголосно схвалено членами Кабміну.

Завдяки вжитим Урядом заходам зі стабілізації фінансово-економічної системи та активізації співпраці з міжнародними фінансовими організаціями з другої половини 2015 року вдалося поступово відновити фінансову і макроекономічну стабільність, а у 2016 році – забезпечити економічне зростання. Зокрема, темпи зростання реального ВВП у 2016 році становили 2,3% проти прогнозу у 2%, врахованого при розрахунку бюджетних показників.

Як зазначив Міністр фінансів, основними підсумками виконання бюджету 2016 року є:

• дефіцит менше 3% ВВП в умовах відсутності або зменшення деяких джерел доходів;
• виділення коштів на оборону та безпеку у обсязі 5,1% ВВП;
• прискорення процесу відновлення мінімальних соціальних стандартів;
• підтримка Пенсійного фонду в умовах різкого скорочення ставки ЄСВ;
• підтримка населення в умовах підвищення тарифів на газ та тепло;
• відновлення державних капітальних вкладень;
• підтримка банківської системи та ФГВФО.

Загалом, завдяки проведенню гнучкої податково-бюджетної політики Уряду в 2016 році вдалось забезпечити своєчасне і оперативне реагування на нові виклики. Це посприяло відновленню фінансової стабільності, забезпеченню необхідними фінансовими ресурсами потреб оборони, соціального захисту, а також здійсненню важливих кроків в рамках податкової реформи та бюджетної децентралізації.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити