Уряд схвалив рішення про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми

6/24/16

За пропозицією Міністерства фінансів Уряд схвалив законопроекти, розроблені на виконання Закону України від 26.01.2016 №936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми».

Міністерство фінансів спільно з Урядом продовжують працювати над тим, аби зробити систему соціального забезпечення більш ефективною та справедливою. З цією метою Мінфін планує провести докорінні зміни в підходах до соціальної допомоги, перейти на адресні виплати допомоги, а також верифікувати систему отримувачів пенсій та соціальних виплат. Це підвищить ефективність використання бюджетних коштів та сприятиме досягненню справедливості та прозорості в системі соціальної допомоги. Прийняте сьогодні рішення є черговим кроком в цьому напрямку, яке дозволить удосконалити систему забезпечення прав дітей в Україні.

Зокрема, розроблені механізми та процедури щодо захисту дитини дозволять уникнути негативного для дитини досвіду інтернатного виховання за забезпечить її тимчасове проживання в умовах, максимально наближених до сімейних. Даний Закон передбачає тимчасовий догляд за дитиною до 6 місяців, її виховання та реабілітацію в сім`ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Відповідно до Сімейного кодексу України встановлюється положення, в якому надається можливість оплати патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї.

На час проведення експерименту, який діятиме до 31 грудня 2018 року, зазначені виплати здійснюватимуться за рахунок та у межах коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом на виплату державної соціальної допомоги. Виплата здійснюватиметься за принципом “гроші ходять за дитиною”. В подальшому ці виплати будуть здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів. Позитивним є те, що кошти на субвенцію на 2016 рік в розмірі 769,5 млн. грн. вже є закладеними та не вимагатимуть додаткових бюджетних видатків. Таким чином, розроблені Закони дозволять реалізувати запроваджений експеримент із здійснення патронату над дитиною.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити