Уряд схвалив рішення про створення при Міністерстві фінансів Міжвідомчого цільового центру та мобільних груп для боротьби з корупцією на митниці

6/8/16

За пропозицією Міністерства фінансів 8 червня Уряд схвалив рішення про створення Міжвідомчого цільового центру та 20 мобільних груп для боротьби з корупцією на митниці, а також запровадив обов’язкову фото- та відеофіксацію проведення митних формальностей.

Міністерство фінансів спільно з Урядом продовжують працювати над системним реформуванням митниці, спрямованим на подолання корупції, боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил, автоматизацію роботи митних сервісів, спрощення митних процедур тощо.

З цією метою Мінфін уже запровадив механізм автоматичного розподілу декларацій, розробив законопроект про інститут уповноважених економічних операторів та концепцію автоматизованої системи митних послуг «Єдине вікно», які були одноголосно ухвалені Урядом. Черговими кроками в цьому напрямку є створення при Міністерстві фінансів Міжвідомчого цільового центру і спільних мобільних груп, а також запровадження фото- і відеофіксації проведення митних формальностей.

Міжвідомчий цільовий центр буде займатись постійною координацією дій 20-ти спільних мобільних груп з попередження та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи. До його складу увійдуть представники Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції.

Аналітична група в складі Центру буде проводити аналітично-пошукову роботу з метою виявлення ризикових операцій в зоні діяльності митниць та передаватиме інформацію мобільним групам, які будуть у цілодобовому режимі діяти по всій території України, для оперативного реагування.

Окрім того, буде поетапно впроваджуватись обов’язкова фото- та відеофіксація при проведенні формальностей митними та іншими контролюючими органами. Процес фото- і відеозйомки буде безперервним (тобто відображатиме усі етапи огляду), інформативним (всі етапи огляду будуть супроводжуватись коментарями посадових осіб) та доступним для подальшого перегляду і контролю. На кінцевому етапі передбачається прикріплення відеозаписів до митних декларацій за допомогою функціоналу автоматизованої системи митного оформлення ДФС.

Таким чином, прийняті рішення попереджатимуть корупційні прояви (як митними органами, так і бізнесом), підвищать прозорість і ефективність митного та інших видів контролю, а також загалом допоможуть викорінити негативні тенденції, які зараз мають місце в митницях.

Презентація на тему "Протидія незаконному переміщенню товарів через державний кордон України"
Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити