Сьогодні Уряд ухвалив Стратегію реформування системи звітності у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, яку розробило Міністерство фінансів.

В чому суть?

Стратегія спрямована на внесення змін до законодавства, які зменшать кількість повідомлень про фінансові операції до Держфінмоніторингу. Завдяки цьому, зокрема, банки та інші фінансові установи матимуть можливість направити свої зусилля на виявлення операцій, що викликають підозри і можуть бути пов’язаними з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

Що це дає?

До Держфінмоніторингу надходитиме менша кількість повідомлень. Це сприятиме збільшенню ефективності їх опрацювання. Водночас, зменшення навантаження і кількості часу дозволить фінансовим установам зосередити увагу на операціях, стосовно яких виникла підозра на підставі результатів оцінки та аналізу ризиків. Це значно підвищить ймовірність виявлення підозрілих фінансових операцій і незаконних фінансових потоків.

Що далі?

Мінфін разом із Державною службою фінансового моніторингу розробив відповідний законопроект для реалізації Стратегії, який наразі знаходиться на погодженні в інших відомствах. Після схвалення проекту закону Кабінетом Міністрів, він буде поданий на розгляд Верховної Ради. Окрім того, суб’єкти державного фінансового моніторингу також приймуть відповідні нормативно-правові акти, які спрямовані на реалізацію шляхів реформування порядку подання інформації про фінансові операції.

Додаткова інформація:

  • Стратегія спрямована на виконання домовленостей в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом;
  • Стратегія розроблена Мінфіном на виконання рекомендацій FATF;
  • Стратегія спрямована на перехід до застосування ризик-орієнтовної моделі.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити