Уряд продовжує реалізовувати положення закону про «єдине вікно» на митниці

2/20/19

Для реалізації положень Закону України № 2530 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» щодо приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність з цим Законом, Уряд вніс зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 р. № 1822 «Про заходи щодо забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України у зв’язку з її приєднанням до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення» та від 25 липня 2007 року № 953 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікатів на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків, які є об’єктами регулювання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, в частині осетрових риб і виробленої з них продукції».

У чому суть?

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 р. № 1822 було визначено, що Державна екологічна інспекція забезпечує здійснення державного контролю за дотриманням вимог Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (далі – Конвенція) під час переміщення зразків видів дикої фауни і флори у пунктах пропуску через державний кордон України та на її митній території відповідно до вимог законодавства.

До прийняття закону № 2530 цей державний контроль здійснювався в рамках екологічного контролю.

В той же час, згідно із змінами, внесеними Законом № 2530 до статті 202 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» із повноважень Держекоінспекції виключено здійснення екологічного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Також Законом № 2530 внесені зміни до законів України «Про рослинний світ» та «Про тваринний світ» у частині покладення на органи доходів і зборів обов’язків проведення встановленого цими законами контролю за переміщенням через державний кордон об’єктів рослинного та тваринного світу, які є об’єктами регулювання Конвенції, шляхом перевірки під час здійснення митних формальностей наявності документів, які видаються уповноваженими органами України відповідно до Конвенції, отриманих від цих органів з використанням механізму "єдиного вікна" відповідно до Митного кодексу України.

Таким чином, прийнятими змінами:


  • у постанові Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 р. № 1822 виключили позицію щодо здійснення екологічного контролю Держекоінспекцією і надали органам доходів і зборів повноваження щодо проставляння у дозволах на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікатах на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків, які є об’єктами регулювання Конвенції, відміток про підтвердження переміщення через митний кордон України об’єктів регулювання Конвенції.
  • у постанові від 25 липня 2007 року № 953 виключили пункт щодо передачі відомостей про видані дозволи та сертифікати до Держмитслужби в порядку, встановленому Мінприроди за погодженням з Держрибагентством і Держмитслужбою, оскільки цей процес вже врегульовано в Законі № 2530.

Що це дає?

Внесені зміни дадуть змогу бізнесу у дозволах на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікатах на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків отримати підтвердження переміщення через митний кордон України об’єктів регулювання Конвенції того органу, який наразі Законом уповноважений здійснювати контроль за переміщенням через державний кордон об’єктів рослинного та тваринного світу, які є об’єктами регулювання Конвенції.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити