Міністр фінансів України Олександр Данилюк представив проект держбюджету-2017 у Верховній Раді

9/21/16

21 вересня Міністр фінансів України Олександр Данилюк представив у Верховній Раді проект держбюджету-2017, який був схвалений членами Кабміну та направлений до Парламенту 15 вересня.

При розробці проекту держбюджету на 2017 рік Уряд керувався головним принципом – відкритість та прозорість бюджетного процесу. У процесі формування бюджету було залучено незалежних громадських експертів для перевірки розрахунків. Це вперше зробило процес бюджетування справді прозорим. Більше того, Уряд схвалив та подав бюджет на розгляд Парламенту вчасно. Це дасть достатньо часу депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом.

"Держбюджет на 2017 рік базується на реалістичних доходах та наявних можливостях. Ми розробили чесний і відповідальних бюджет, який дасть змогу реально отримати заплановані надходження, не створюючи тиск на бізнес, а навпаки - стимулюючи економічний розвиток", - зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк під час презентації проекту бюджету-2017 депутатам.

Цього року Мінфін змінив основний підхід до розробки бюджету - першочерговими були доходи та реальні можливості, а вже на їх основі формувались видатки. У результаті було сформовано реалістичний бюджет на 2017 рік, де всі видатки підтверджені доходами.

Проект держбюджету-2017 відрізняється тим, що має чіткі пріоритети, повністю забезпечені фінансовим ресурсом. Пріоритети визначались не від обсягу фінансування, а від необхідності реформувати та розвивати певний напрямок. Серед ключових напрямків – обороноздатність, дипломатія, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я, АПК, дорожня інфраструктура, енергоефективність, культура, децентралізація.

Окрім того було запроваджено трирічне планування - розроблено проект прогнозу держбюджету на 2018-2019 рр. і закладено план розвитку економіки країни на перспективу. Передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи, підвищити інвестиційну привабливість та покращити бізнес-клімат.

Ми відкриті до діалогу та обговорення проекту бюджету з народними депутатами та широкою громадськістю. Сподіваємось, що пропозиції будуть конструктивні та підтверджені джерелами їх фінансування з чіткими розрахунками. Розраховуємо на результативну роботу, спільне вироблення оптимальних рішень та підтримку держбюджету-2017 з боку народних депутатів.

Презентація проекту Державного бюджету на 2017 рік

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити