Кабінет Міністрів України на черговому засіданні у середу розгляне проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України". Після схвалення членами Уряду антикорупційний законопроект буде направлений на розгляд до Верховної Ради України.

Документ було презентовано та обговорено на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у понеділок за участі представників Уряду, контролюючих органів, народних депутатів України з профільних комітетів Верховної Ради, підприємців, бізнес-асоціацій та громадських організацій.

Спільний антикорупційний законопроект податкових змін має на меті спростити життя для бізнесу та усунути ті перепони, які заважають підприємцям нормально працювати та розвиватися. Зокрема, законопроект передбачає спрощення адміністрування податків, що дозволить скоротити витрати коштів та часу для бізнесу. Ще одна ціль - зменшити можливості маніпуляцій з боку ДФС на бізнес.

Ключові податкові зміни включають також введення податкових канікул на п’ять років для новоствореного малого бізнесу, запровадження прозорого відшкодування ПДВ через єдиний реєстр та передача баз даних від Державної фіскальної служби до Мінфіну.

Зміни до податкового законодавства мають змінити ситуацію щодо ведення бізнесу в країні на краще, наголосив Прем’єр-міністр, відкриваючи зустріч щодо обговорення проекту змін.

"Багато говоримо про ставки податків, але, я думаю, дуже важливо створити систему, яка би давала можливість бізнесу легко розвиватися, і ця легкість ведення бізнесу є ключовим завданням для нас з вами - напрацювати такі зміни до податкового законодавства, які дадуть можливість нам ситуацію змінити", - заявив він.

Голова Уряду наголосив, що бізнес та інвестиції "приходять" туди, де є єдині для всіх правила, прогнозована ситуація, а усі контакти з органами влади щодо дозвільних процедур, фіскальних питань та адміністрування податків – відкриті, прозорі і зрозумілі для усіх учасників процесу. У цьому контексті одне з важливих завдань, яке мають вирішити зміни до податкового законодавства, – встановлення єдиних "правил гри" для усіх, зазначив Володимир Гройсман.

Окремо Прем’єр-міністр наголосив, що зміни до податкового законодавства мають стимулювати детінізацію економіки. За мінімальними розрахунками, сьогодні в Україні "у тіні" знаходяться близько трильйона гривень.

"Ми маємо створити нормальні інструменти, які дозволять виводити ситуацію з тіні, щоби ресурси працювали на нашу державу і найголовніше, що ми дали можливість до розвитку [бізнесу], а не до пригнічення, як на превеликий жаль, це бувало, використовуючи різні системи, у тому числі податкову", - зауважив Володимир Гройсман.

Зміни до податкового законодавства також мають стимулювати економічне зростання у країні та зберегти баланс інтересів бізнесу і держави, зауважив Прем’єр-міністр. До того ж спрощення податків має бути одночасно поєднане з відповідальністю.

Під час презентації законопроекту Міністр фінансів наголосив, що запропоновані податкові зміни створять нормальні умови для бізнесу та покращать інвестиційний клімат. А це основа для економічного розвитку держави.

"Наш спільний пакет антикорупційних податкових змін не просто вирішує неоднозначності податкового законодавства, а є дуже важливою частиною реформи ДФС, адже він фактично ліквідує інструменти для системної корупції та зловживань в податковій сфері ", - підкреслив Олександр Данилюк.

Учасники наради обговорили основні положення запропонованих змін, висунули свої пропозиції та зауваження. Бізнес-асоціації та громадські експерти підтримали законопроект щодо удосконалення податкової системи. Під час зустрічі всі бізнес-асоціації та громадські експерти підтримали антикорупційний законопроект щодо удосконалення податкової системи. Раніше зміни уже публічно підтримали провідні бізнесові та громадські об'єднання: Американська торгівельна палата, Всеукраїнське об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця», Європейська бізнес асоціація, Спілка українських підприємців (СУП), Українська бізнес-асоціація, Торгово-промислова палата України, Рада бізнес-омбудсмена, Український союз промисловців і підприємців, громадська платформа «Податки для економічної свободи», до якої входять 17 асоціацій, Коаліція «За ліберальну податкову реформу», яка налічує 15 асоціацій, а також об’єднання громадських експертів Реанімаційного Пакету Реформ, до складу якого входять провідні дослідницькі центри та громадські організації.

Учасники наради окремо відмітили "безпрецедентний" рівень відкритості Міністерства фінансів під час напрацювання змін до податкового законодавства у робочих групах.

У свою чергу Прем’єр-міністр зауважив, що робота над податковими змінами велась відкрито та прозоро. Кожен міг взяти участь, надіслати свої пропозиції, які обов’язково розглядалися на робочій групі.

"Мінфін оприлюднював декілька разів текст законопроекту для публічного обговорення, провів безліч зустрічей з бізнесом та отримав ще додаткові пропозиції. В результаті командної роботи було розроблено зміни, які мають значно спростити адміністрування податків, вирішити велику кількість проблем бізнесу та найголовніше - подолати системну корупцію", - зазначив Володимир Гройсман.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити